אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלאקרוק תמכה בהדחת מאסק מתפקיד יו"ר טסלה צילום: רויטרס

בלאקרוק תמכה בהדחת מאסק מתפקיד יו"ר טסלה

בחודש יוני האחרון, לפני הציוץ השנוי במחלוקת של מייסד טסלה שבו הבטיח להפוך אותה לפרטית, הצביעו קרנות בניהולה של בלאקרוק בעד הצעה להחליף את מאסק ביו"ר חיצוני ובלתי תלוי - הצעה שנדחתה בסופו של דבר. בכל מקרה, מאסק אמור היה להמשיך לשמש כמנכ"ל

31.08.2018, 11:45 | שירות כלכליסט
מעמדו של אלון מאסק בטסלה היה כבר רעוע עוד לפני שהכריז כי יהפוך אותה לפרטית ואז חזר בו. ממסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) עולה כי קרנות בניהולה של בלאקרוק הצביעו בעד הצעה של בעלי המניות, שהייתה מחייבת את טסלה להחליף את המייסד ביו"ר אחר.

ההצעה, שבה תמכה כאמור בלאקרוק, דרשה כי יו"ר החברה יהיה דירקטור חיצוני. ההצעה, שבסופו של דבר נדחתה, לא הייתה משפיעה בכל מקרה על תפקידו של מאסק כמנכ"ל החברה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס, ההצעה עלתה להצבעה בפגישת בעלי מניות ביוני. הבעלים של יותר מ-86 מיליון מניות הצביעו נגדה, ואילו הבעלים של פחות מ-17 מיליון מניות היו בעד, כך לפי הודעתה של טסלה.

אלון מאסק במהלך ביקור במצדה אלון מאסק במהלך ביקור במצדה אלון מאסק במהלך ביקור במצדה

בעקבות לחץ שהופעל על מאסק בשל ההוצאות של החברה, הוא הכריז ב-7 באוגוסט בטוויטר כי הוא מתכנן להפוך אותה לחברה פרטית, אך בסופו של דבר נטש את התכנית שבועיים לאחר מכן. בדירקטוריון של טסלה טענו כי החברה לא הייתה מגיעה להישגים לולא "החשיפה היומיומית של מאסק לעסקי החברה".

הקרנות של בלאקרוק הן בין 10 בעלי המניות הגדולים ביותר של טסלה, ומחזיקות בקרוב ל-6.5 מיליון מבין 170 מיליון המניות של טסלה. לעומת בלאקרוק, חברת ההשקעות ונוגארד גרופ, שגם היא בעלת מניות בטסלה, הצביעה נגד ההצעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות