אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוטלה השביתה באגד תעבורה ביום הראשון ללימודים; קווי סופרבוס עדיין צפויים לשבות צילום: גלעד קוולרציק

בוטלה השביתה באגד תעבורה ביום הראשון ללימודים; קווי סופרבוס עדיין צפויים לשבות

שביתה שהיתה עלולה לפגוע בכ-250 אלף תלמידים נמנעה ברגע האחרון בעקבות הסכמות שאליהן הגיעו נציגי אגד תעבורה עם הנהלת החברה. הנהגים יזכו לתוספות שכר באופן רטרואקטיבי עד לרף של 43 שקלים לשעה. יו"ר ועד העובדים: "מצער לגלות כי רק לחצי השביתה הובילו את המדינה ליצור שוויון בינינו לבין נהגי אגד"

31.08.2018, 14:20 | ליאור גוטמן

שביתת חברת התחבורה הציבורית אגד תעבורה שתוכננה ליום ראשון הקרוב בוטלה. זאת בעקבות הבנות שאליהן הגיעו נציגי העובדים, המאוגדים בכוח לעובדים, עם הנהלת החברה.

כזכור, אתמול (ה') הודיעו וועדי העובדים של אגד תעבורה וסופרבוס על שביתה חד יומית שעתידה להתקיים ביום הראשון לחזרה ללימודים, כלומר בראשון הקרוב, מה שעשוי היה למנוע מכ-250 אלף תלמידים את היכולת להגיע לבית הספר. בין הערים שהיו ניזוקות מהשביתה ניתן לציין את עפולה, בית שאן, יקנעם, טבריה, מגדל העמק, דלית אל כרמל ועוספיה.  

אוטובוס של חברת האוטובוסים סופרבוס, צילום: גלעד קוולרציק אוטובוס של חברת האוטובוסים סופרבוס | צילום: גלעד קוולרציק אוטובוס של חברת האוטובוסים סופרבוס, צילום: גלעד קוולרציק

הבוקר (שישי) הוסכם כי נהגי החברה יזכו לתוספת שכר עד לרף של 43 שקל בשעה. התוספת תינתן באופן רטרואקטיבי, בכפוף להשתתפות המדינה. 

כאמור, באגד תעבורה הגיעו להסכמות, ואולם בסופרבוס המצב נשאר ללא שינוי, ולכן חלק מהשביתה תתקיים ללא שינוי.

מנכ"ל אגד תעבורה, גדעון מזרחי: "אנו מברכים על ההבנות שהושגו עם הנהגים, אשר הובילו לסיום סכסוך העבודה ולהסרת איום השביתה שהיה עלול לפגוע בקהל הנוסעים שלנו". ראיד משעל, יו"ר ועד העובדים באגד תעבורה הוסיף: "אנו מברכים על ההחלטה. מצער לגלות כי רק לחצי השביתה הובילו את המדינה לבצע את המובן מאליו - ליצור שוויון בינינו לבין נהגי אגד. זהו בעצם ההסכם הראשון המבטיח תוספת וודאית ולא רק הבטחה בשלטי חוצות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות