אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-SEC רוצה להקל על משקיעים להיכנס לחברות פרטיות צילום: בלומברג

ה-SEC רוצה להקל על משקיעים להיכנס לחברות פרטיות

בעשורים האחרונים מנעו הרגולטורים בארה"ב ממשקיעים פרטיים לבצע עסקאות עם חברות גדולות ולא ציבוריות בשל הסיכון הנלווה; כעת אומר יו"ר רשות ניירות ערך האמריקאית כי נשקל "שינוי נרחב" בחוקים אלה

01.09.2018, 09:39 | שירות כלכליסט
רשות ני"ע האמריקאית (SEC) רוצה להקל על אנשים פרטיים להשקיע בחברות שעדיין אינן ציבוריות, כולל בכמה מחברות הסטארט-אפ המבוקשות בעולם, כך לפי יו"ר הרשות ג'יי קלייטון.

בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל" אמר קלייטון, שמונה לתפקיד על ידי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, כי רשות ני"ע מעוניינת לנקוט בצעדים שיעניקו למשקיעים פרטיים הזדמנות להגיע לחברות פרטיות שעד כה לא היו בהישג ידיהם.

SEC, צילום: בלומברג SEC | צילום: בלומברג SEC, צילום: בלומברג

בעשורים האחרונים מנעו הרגולטורים ממשקיעים פרטיים לבצע עסקאות עם חברות גדולות ולא ציבוריות בשל הסיכון הנלווה. ואולם קלייטון טוען כעת כי הם שוקלים לבצע שינוי מקיף בחוקים שנועדו להגן על המשקיעים הפרטיים, כשהמטרה היא לפתוח בפניהם אפשרויות חדשות.

קלייטון אמר את הדברים שבועיים אחרי שטראמפ צייץ בטוויטר כי על ה-SEC לשקול לאזן יותר את החוקים בין החברות הפרטיות והציבוריות, ולאפשר לחברות ציבוריות לפרסם דוחות פעם בחצי שנה ולא בכל רבעון. קלייטון אמר כי הם בוחנים את האפשרות הזו, אך הוסיף כי גם אם חברות יפרסמו את הנתונים הפיננסיים בתדירות פחותה, הן עדיין ידרשו לעדכן את המשקיעים במגמות חשובות.

האפשרות להקדיש חלק מתיק ההשקעות של משקיע פרטי לחברות פרטיות תספק יותר גיוון ותעניק את ההזדמנות להרוויח כשחברה הופכת ציבורית, אמר לון ג'פה מאינסייט ונצ'ור פרטנרס (Insight Venture Partners), קרן הון סיכון וחברת פרייבט אקוויטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות