אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: מסע הציד של טראמפ נגד אמזון נכנס להקפאה צילום: אי פי איי

ארה"ב: מסע הציד של טראמפ נגד אמזון נכנס להקפאה

הנשיא האמריקאי סבור כי אמזון משלמת מעט מדי על משלוחים שהיא מבצעת באמצעות הדואר - ותורמת בכך להפסדי הענק שצבר; שימוע שהיה אמור להיערך בעוד כמה ימים בסנאט בנושא - נדחה

01.09.2018, 11:09 | שירות כלכליסט

נדחה השימוע בסנאט האמריקאי בנוגע לארגון מחדש של שירות הדואר, שבמסגרתו היו אמורים להיחשף תעריפי המשלוח שמשלמות אמזון וחברות אחרות; בכך מתעכב נסיונו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להעלות את התעריפים שמשלמת חברת הקמעונאות המקוונת הגדולה בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

טראמפ תקף את אמזון בהזדמנויות רבות – אם כי מבלי להציג לכך ראיות כלשהן - על כך שהיא מתייחסת לשירות הדואר כ"נער המשלוחים שלה", בכך שהיא משלמת מעט מדי על משלוחים שהיא מבצעת בעזרתו, ותורמת בכך להפסדים בסך 65 מיליארד דולר שצבר שירות הדואר מאז המשבר הכלכלי ב-2007-2009.

טראמפ הורה באפריל לוועדה שמוקדשת לנושא לבצע מחקר על שירות הדואר, שהוא מוסד עצמאי של הזרוע המבצעת של ממשלת ארה"ב, ולבדוק את מצבו הכלכלי וכמה הוא גובה מלקוחותיו, כמו אמזון, עבור משלוח חבילות.

הדוח של הוועדה הוגש ב-10 באוגוסט, אך הבית הלבן החליט לדחות את פרסומו, מה שמאלץ את ועדת הסנאט לביטחון לאומי וענייני ממשלה לדחות את השימוע בנושא הרפורמה של השירות, שתוכנן ל-5 בספטמבר. בעקבות כך תידחה למועד לא ידוע כל חקיקה שתעלה את התעריפים של שירות הדואר למשלוחים של אמזון ולקוחות אחרים.

דונלד טראמפ וג דונלד טראמפ וג'ף בזוס | צילום: אי פי איי דונלד טראמפ וג

הוועדה המיוחדת עדכנה את הנשיא לגבי ממצאיה והמלצותיה הראשוניים בחודש שעבר, כך אמרה דוברת משרד האוצר האמריקני, שאחראי על הוועדה.

"הוועדה תמשיך לבצע את עבודתה כדי לזהות פתרונות שיחזקו את המודל העסקי של רשות הדואר ולהוציא דוח לציבור לפני סוף השנה. ברור לכל שיש לתקן את אופן ניהול רשות הדואר ואנו מעודדים את הקונגרס לפעול לצורך כך", דברי הדוברת.

התעריף שגובה רשות הדואר מאמזון ומלקוחות סיטונאיים אחרים אינם מפורסמים לציבור. רגולטורים פדרליים שסקרו חוזים שנחתמו ע"י רשות הדואר לא מצאו כל בעיה בהסכם שלה עם אמזון. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
אמזון לא יכולה לעבוד לבד רק דרך
הדואר ups Fedex הם היחידים שיש להם מערך מספיק גדול אם הם יפסיקו לעבוד עם הדואר המחירים יקפצו משמעותית כי שאר החברות גובות כפול ואף יותר הבעיה היא שוב האו״ם הסכם ישן מכריח את המדינות העשירות לסבסד את המשלוחים מהמדינות העניות וכך יוצא שמשלוח מסין לארהב זול ממשלוח בתוך ארהב זה נקרא epacket ברגע שטראמפ יבטל את זה כולם ירגישו את השינוי במשלוחים מחול זה ישפיע על כלל העולם וביי ביי לאליאקספרס ודומיו
אין סיכוי  |  01.09.18
1.
אמזון משלמת משמעותית פחות
אמזון הוא הלקוח הגדול של הדואר. למה אמזון משתמש? כי זה עדיין זול יותר מלעשות זאת עצמאית. למה הדואר מסכים למחיר ההפסד? כי זה נותן לו פעילות עסקית ותחזוקתית של כח אדם. למה טראמפ מתערב? כי אין בלקסיקון שלו מצב שסוכנות ממשלתית ישירה או עקיפה באשר היא תפסיד. מה יהיה? כולם יפסידו. אמזון תעשה זאת בעצמה וזה יקר, הדואר יפסיד פחות כסף אבל הרבה עבודה ויקטן במידותיו וטראמפ יפסיד עבודה עבור עובדי הדואר . אבל, זו אמריקה הקפיטלסטית, שעובדת רק עבור רווח ולא עבור העובד הפשוט.
אמת  |  01.09.18