אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: סין משתמשת בחשבונות מזויפים בלינקדאין כדי לבצע ריגול עסקי

ארה"ב: סין משתמשת בחשבונות מזויפים בלינקדאין כדי לבצע ריגול עסקי

ראש סוכנות הריגול הנגדי האמריקאית, סין יצרה קשר עם אלפי משתמשי לינקדאין במקביל; המטרה: לשאוב מהם סודות מסחריים; "על החברה לסגור את החשבונות המזויפים"

01.09.2018, 14:45 | שירות כלכליסט

סוכנויות ריגול סיניות משתמשות בחשבונות לינקדאין מזויפים בניסיון לגייס אמריקאים בעלי גישה לסודות ממשל ומסחר, ושעל החברה לסגור את החשבונות האלה - כך אמר וויליאם אוונינה, ראש סוכנות הריגול הנגדי האמריקאית.

קראו עוד בכלכליסט

בראיון לרויטרס אמר אוונינה כי אנשי מודיעין ואכיפה העבירו ללינקדאין, שבבעלות מיקרוסופט, מידע על מעשיה ה"סופר-אגרסיביים" של סין באתר. הוא הוסיף כי הקמפיין הסיני כולל יצירת קשר עם אלפי משתמשי לינקדאין במקביל, אך סירב לומר כמה חשבונות מזויפים זיהה המודיעין האמריקאי, עם כמה אמריקאים נוצר קשר, וכמה מוצלח היה ניסיון הגיוס הסיני.

רשויות גרמניות ובריטיות הזהירו קודם לכן את אזרחיהן שבייג'ין משתמשת בלינקד-אין בניסיון לגייס אותם כמרגלים, אך זוהי הפעם הראשונה שפקיד אמריקני מדבר על העניין באופן פומבי ומצביע על כך שמדובר בבעיה גדולה יותר ממה שהיה ידוע עד כה.

אוונינה אמר שלינקדאין צריכה לבחון תגובה בדומה לטוויטר, פייסבוק וגוגל, אשר סגרו חשבונות מזויפים לכאורה שקשורים לשירותי המודיעין האיראנים והסורים.

מטה לינקדאין, צילום: בלומברג מטה לינקדאין | צילום: בלומברג מטה לינקדאין, צילום: בלומברג

"ראיתי לאחרונה שטוויטר מבטלת מיליוני חשבונות מזויפים, ובקשתנו מלינקד-אין תהיה לפעול בצורה דומה", כך אוונינה, שעומד בראש מרכז הביטחון וריגול הנגד הלאומי האמריקני.

מאוד שפקיד מודיעין אמריקני בכיר ינקוב בשמה של חברה אמריקנית וימליץ לה באופן פומבי לנקוט בפעולה. לדברי לינקדאין יש לה 575 מיליון משתמשים ביותר מ-200 מדינות ואזורים, בהם 150 מיליון משתמשים בארה"ב.

עם זאת, אוונינה לא אמר האם הוא מתוסכל מתגובתה של לינקד-אין או האם הוא מאמין שהיא עשתה די.

ראש מחלקת האמון והבטיחות בלינקדאין, פול רוקוול, אישר שהחברה דנה עם סוכנויות מודיעין אמריקאית במאמצי הריגול הסיניים. מוקדם יותר החודש לינקדאין הודיעה כי מחקה "פחות מ-40" חשבונות מזויפים שמשתמשיהם ניסו ליצור קשר עם משתמשים אחרים שקשורים לארגונים פוליטיים שלא זוהו, אך לא ציינה האם המדובר בחשבונות סיניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות