אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצלאוי ממשיכה לדמם, אך המנכ"ל קיבל מענק צילום: אוראל כהן

מצלאוי ממשיכה לדמם, אך המנכ"ל קיבל מענק

דירקטוריון החברה שהפסידה 7.7 מיליון שקל ברבעון השני אישר לערן מזור מיליון אופציות בשווי של 1.7 מיליון שקל ומענק של 180 אלף שקל

02.09.2018, 07:33 | צלי גרינברג

חברת הנדל"ן מצלאוי הפסידה במחצית הראשונה של השנה 13.3 מיליון שקל - מהם 7.7 מיליון שקל ברבעון השני של 2018, עלייה קלה בהפסד הנקי לעומת המחצית המקבילה, בה הפסידה החברה 12.9 מיליון שקל. אולם ההפסדים של החברה והמשך הדימום שלה, לא הפריעו לה לפנק את המנכ"ל החדש ערן מזור, ששקל לעזוב למתחרה חנן מור בסוף 2017, ולבסוף נשאר בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך הרבעון החליט דירקטוריון מצלאוי לאשר - למרות התנגדות האסיפה הכללית - מדיניות תגמול הכוללת מענק למנכ"ל של יותר ממיליון אופציות בשווי מוערך של 1.7 מיליון שקל ובנוסף מענק של 180 אלף שקל עבור כהונתו הקודמת כסמנכ"ל הכספים בחברה. בנוסף, אושר למזור שכר ברוטו בעלות שנתית של כמיליון שקל.

מצלאוי דיווחה כי 4.6 מיליון שקל מההפסדים נבעו מהחלפת סדרות אג"ח באחרות. החלפת האג"ח מסדרה ד' (אותה פדתה במלואה בפידיון מוקדם) לסדרה ה' הסבה לחברה הפסד של 4.1 מיליון שקל. חצי מיליון השקלים הנוספים שנרשמו כהפסד היו בעקבות החלפת סדרה ג' בסדרה ה', והחברה תלתה את הסיבה לכך בתנאים השונים באופן מהותי של שתי הסדרות.

הכנסות מצלאוי במחצית הראשונה של 2018 ירדו ב־14% ל־127 מיליון שקל וההפסד התפעולי שלה האמיר ל־4.8 מיליון שקל במחצית הראשונה לעומת 1.9 מיליון שקל במחצית המקבילה. לטענת מצלוואי, העמקת ההפסד נגרמה בשל גידול תקציבי באחד הפרויקטים המרכזיים - בצומת "עלית" ברמת גן. מדובר בפרוייקט שעתיד לכלול 153 דירות שייפרסו על פני 30 קומות. החברה מייחסת את הגידול התקציבי בעיקר להתארכות משך הפרויקט ביחס לתחזיות.

סמי מצלאוי, צילום: עמית שעל סמי מצלאוי | צילום: עמית שעל סמי מצלאוי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות