אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ישראל תקפה שדה תעופה צבאי בדמשק

דיווח: ישראל תקפה שדה תעופה צבאי בדמשק

סדרת פיצוצים נשמעה קצת אחרי חצות בשדה התעופה הצבאי "אלמזה" שבדמשק. המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח שישראל היא זו שביצעה את התקיפה וכי יש הרוגים ופצועים. גורם בצבא אסד לסוכנות הידיעות הרשמית: "מדובר בקצר חשמלי שהיה במחסן נשק ליד השדה"

02.09.2018, 07:00 | ynet
סדרת פיצוצים נשמעה הלילה (א') בשדה התעופה הצבאי "אלמזה" שבדמשק. כך דיווחו כלי תקשורת בסוריה. גורמי אופוזיציה טענו שמחסן אמצעי לחימה של צבא אסד שהיה בשדה הותקף. מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח כי בתקיפה יש הרוגים ופצועים וכי ישראל היא זו שתקפה את שדה התעופה. גם רשת "אל-מיאדין" הלבנונית האשימה את ישראל בפיצוצים.

סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה "סאנא" ציטטה מקור צבאי שהכחיש שמדובר בתקיפה ישראלית. לטענת אותו מקור, קולות הנפץ נשמעו בעקבות קצר חשמלי שגרם לפיצוץ מחסן נשק בקרבת שדה התעופה. עם זאת, כמה כלי תקשורת דיווחו שמערך ההגנה האווירית הסורי הופעל נגד מטרה לא מזוהה. גורם בכוחות התומכים בצבא הסורי אמר לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי הפיצוץ נגרם בעקבות טיל שפגע במחסן.

תקיפה בשדה תעופה בסוריה (ארכיון) תקיפה בשדה תעופה בסוריה (ארכיון) תקיפה בשדה תעופה בסוריה (ארכיון)

קצת אחרי חצות נשמעו פיצוצים בשדה התעופה הצבאי אל-מזה שבדמשק. כלי תקשורת ערביים דיווחו שמדובר בסדרת פיצוצים שהדיה נשמעו היטב ברחבי הבירה הסורית. רשת אל ג'זירה דיווחה כי התקיפה כוונה לעבר מרכז ג'מראיא למחקרים מדעיים, שנמצא סמוך לדמשק ולפי המשטר הותקף בעבר כמה פעמים על ידי ישראל.

הגורם בכוחות שתומכים באסד סיפר ל"רויטרס" כי הפיצוצים נגרמו בעקבות הפעלת מערך ההגנה האווירי של סוריה וכן מטילים ישראליים שחצו את הגבול ברמת הגולן.

לפי כחודש וחצי דיווחו כלי תקשורת בסוריה כי מטוסי קרב ישראלים תקפו מטרות באזור חמה ומסיאף בצפון-מערב המדינה. סוכנות הידיעות הסורית דיווחה מפי גורם צבאי כי "אתר צבאי הותקף. נגרם נזק אך אין נפגעים".

רשת אל-מיאדין, המזוהה עם חיזבאללה, דיווחה כי היעד לתקיפה הוא מרכז למחקרים מדעיים. המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם דיווח על "פיצוצים עזים" שנשמעו באזור מסיאף. עוד דווח כי "הפיצוצים אירעו באזור מפעלים ביטחוניים בפרברי העיר, הפיצוץ כתוצאה מתקיפה ישראלית. לא ידוע על נפגעים". על-פי הדיווחים בסוריה בתקיפה השתתפו ארבעה מטוסי קרב ושלושה טילים יורטו על-ידי מערכת ההגנה הסורית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות