אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר למשתכן: נסגרו מכרזים לבניית 480 דירות ביקנעם ונס ציונה צילום: אוראל כהן, ענבל מרמרי

מחיר למשתכן: נסגרו מכרזים לבניית 480 דירות ביקנעם ונס ציונה

המכרז שנסגר ביקנעם הוא לראשונה במתכונת שלא כוללת מחיר מקסימום והקבלנים ניחשו את הצלחתם במכרז. מחיר התחלתי ביקנעם יעמוד על כ-845 אלף שקל. בתוך כך, נכשלו מכרזים ל-212 דירות באילת ומג'ד אל כרום

02.09.2018, 18:41 | ענת דניאלי

שני מכרזים בשיטת מחיר למשתכן נסגרו לאחרונה - האחד ביקנעם עילית הכולל 300 דירות והשני בנס ציונה הכולל 180 יחידות דיור.

קראו עוד בכלכליסט

המכרז ביקנעם נעשה לראשונה בשיטת המכרז ה"עיוור", שנחשפה לראשונה ב"כלכליסט". בניגוד למכרזי מחיר למשתכן הכוללים מחיר מקסימום, במכרז מסוג זה לא מפרסמת רשות מקרקעי ישראל את מחיר המקסימום, וזאת במטרה למנוע תיאום בין החברות הקבלניות.

הדירות ייבנו בשני מתחמים בשכונת שער הגיא. הקבלנים שזכו בהקמת שני הפרויקטים הם אבני דרך יהלום ושובל מתחמי מגורים, כאשר ארבע חברות הגישו הצעות למכרז. המכרז נסגר בהצלחה לאחר שכשל בסיבוב הקודם.

במסגרת כללי המכרז יימכרו 110 דירות בהנחה לטובת זוכי "מחיר למשתכן". יתר הדירות ישווקו ללא הנחה בשוק החופשי. על פי נתוני משרד האוצר מחיר דירות בשטח 85 מ"ר יחל ב-845.6 אלף שקל ומחיר דירות בשטח 100 מ"ר יחל ב-980.5 אלף שקל. מחיר דירות בשטח 120 מ"ר יעמוד 1.16 מיליון שקל. המחירים על פי משרד האוצר משקפים הנחה של כ-19% ששוויה 192-263 אלף שקל. הדירות כוללות מרפסת, מחסן וחנייה.

המכרז בנס ציונה כולל 180 יח"ד. החברה שזכתה בהקמת הפרויקט היא א.מ.י ישראל מגורים ויזמות, שהצעתה גברה על שבע הצעות נוספות.

לפי כללי המכרז 18 דירות ימכרו בשוק החופשי ללא כל הנחה. המחיר למ"ר על פי תוצאות המכרז הנו 11.5 אלף שקל, לפני מע"מ. ממוצע ההצעות עמד על 12.7 אלף שקל למ"ר ומחיר המקסימום היה 13.2 אלף שקל.

משה כחלון, שר האוצר,  צילום: דור מנואל משה כחלון, שר האוצר | צילום: דור מנואל משה כחלון, שר האוצר,  צילום: דור מנואל

לעומת ההצלחה בשני מכרזים אלה, לאחרונה נכשלו שני מכרזים בשיטת מחיר למשתכן.

הראשון הוא מכרז בבשכונת שחמון בעיר אילת. במכרז הוצעו 84 דירות, מהן 67 בהנחה. מחיר המקסימום למ"ר עמד על 8,000 שקל והוצאות פיתוח עמדו על 18.4 מיליון שקל. למכרז לא הוגשו כלל הצעות מצד היזמים.

מכרז נוסיף שכשל במג'ד אל כרום כלל 128 יח"ד בשלושה מתחמים שונים מהן 63 יועדו למכירה בשוק החופשי וללא כל הנחה. המכרז פורסם כבר בדצמבר 2017 אך עודכן מספר רב של פעמים וכן נדחו מועדי סגירתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מחיר למשתכן- בדיחה
שוב פעם מחיר למשתכן? 2 מכרזים הסתיימו בהצלחה ו2 לא... אז בעיניי זה סוג של תיקו לא נצחון. במיוחד שהמכרזים של הקבלנים רק הסתיימו עד שיעשו מכרזים לדיירים, ימכרו, יקבלו אישורים ויבנו... ייקח הרבה מאוד זמן... כבר עדיף ללכת ליזם פרטי כמו פרי נדלן ולא לקנות בזול ובעוד כמה שנים להוסיף מדד מטורף...
דפנה  |  05.09.18
8.
מחיר למשתכן מהווה כבר 23% מסך רכישת הדירות החדשות
זאת אמרת שהציבור קונה דירות כבר שנתיים במחירים הנמוכים בין 20%-25% ממחיר השוק! מה ההפתעה שהקבלנים נפלו ב 19% במכירות שלהם, והם דואגים שמגיבים מטעם ויחצני"ם יפמפמו לנו כמה התוכנית לא טובה (להם, ורק להם!). הדרך הנכונה היא להבין שכל מה שעולה עשר שנים ב 120%, סופו גם לרדת, והקבלנים וההתאחדות בוני הארץ עושים הכל, בגלל המיליארדים שהם מגלגלים על חשבון 25 ו 30 שנות עבודה (משכנתא) של כולנו! הם לא ישלמו את המחיר את ואתה ואני כן.
ישראל  |  04.09.18
לכל התגובות