אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזיהום חתך את נתח השוק של מי עדן בשיא הקיץ צילום: youtube

הזיהום חתך את נתח השוק של מי עדן בשיא הקיץ

מנתוני סטורנקסט עולה כי נתח השוק של מי עדן צנח בשבוע החולף ל-18.2% לעומת 28.2% באמצע חודש יולי, אז טרם התגלה הזיהום

02.09.2018, 21:17 | נורית קדוש

הזיהום במעיין הסלוקיה פגע בשיעור חד במכירות מי עדן, בשיאה של העונה החמה. מנתוני סטורנקסט עולה כי נתח השוק של מי עדן צנח בשבוע החולף ל-18.2% לעומת 28.2% באמצע חודש יולי, אז טרם התגלה הזיהום. הירידה החדה בנתח השוק נובעת מעצירת השאיבה עם קבלת התוצאות הלא תקינות של בדיקות המים. אלא שעצירה זאת קירבה את מי עדן לנתח השוק של החברה הקטנה בשוק, אקווה נובה של טמפו, המחזיקה 11.3% והרחיקה אותה מנביעות של החברה המרכזית המחזיקה ב-31.9% ועין גדי של חברת יפאורה.

קראו עוד בכלכליסט

לעיתוי בו התגלה הזיהום משמעות רבה, שכן בשל החום הכבד ושינוי העדפות הצרכנים העוברים למים על פני משקאות קלים, צמח שוק המים בבקבוקים ב-5.2% ביולי ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. הצמיחה נמשכה גם במהלך חודש אוגוסט.

מפעל מי עדן, צילום: youtube מפעל מי עדן | צילום: youtube מפעל מי עדן, צילום: youtube

כזכור, במהלך חודש יולי נרשמו במי עדן שיבושים באספקת בקבוקים וכדי מים בשל זיהום בנחלים. מעיין סלוקיה ממנו הופקו מי עדן נמצא ברמת הגולן, בין נחל יהודיה לנחל זויתן, שני נחלים שמשרד הבריאות הורה לסגור האחרונים בשל זיהום. הזיהום בנחלים נובע מהבצורת שנרשמה בצפון בשנים האחרונות, שבעטיה הזרימה בנחלים חלשה.

לפיכך, הפרשות שונות של בעלי חיים מצטברות במים. בשלב הראשון טענה מי עדן כי אין קשר בין הזיהום בנחלים לבין המחסור שלטענתה נבע מביקושים גבוהים, אך לאחר פניית "כלכליסט" לחברה ולמשרד הבריאות, הודתה הודתה החברה כי נמצאו חריגות מהתקן. בעקבות כך, מי עדן קיבלה לפני שבועיים אישור ממשרד הבריאות להשתמש בקידוח יבשתי של חברת המים הלאומית "מקורות", מה שאפשר לה לחזור ולמלא בקבוקים וכדי מים.

ממי עדן נמסר בתגובה: "נתח השוק של מי עדן נפגע בתקופה המצויינת כתוצאה ממחסור בבקבוקי 1.5 ליטר של החברה בשוק. ממעקב אחר מכירות הבקבוקים האישיים, בהן לא היה חוסר, שמרה החברה על נתח השוק שלה, ואף גדלה במעט ביחס לתקופה המקבילה. החברה שבה לתפוקת ייצור ואספקה מלאים ואנו צופים כי נתח השוק של החברה ישוב לקדמותו. עדות לכך אנו מוצאים במכירות המוגברות לשוק הקמעונאי בימים אלו וכן במחקרי צרכנים שנערכו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות