אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקסה של אמזון מגיעה לרמקול של וואווי - ול-20 אלף מכשירים צילום: וואווי

IFA 2018

אלקסה של אמזון מגיעה לרמקול של וואווי - ול-20 אלף מכשירים

בכיר באמזון סיפר במסיבת עיתונאים של החברה הסינית שמספר המכשירים שתומכים בסייענית החכמה צמח פי 5 מתחילת השנה ושישנן כבר 50,000 אלף אפליקציות ייעודיות עבורה. באירוע הציגה וואווי רמקול חכם משלה, ותנסה להיעזר באמזון כדי לחדור לארה"ב

03.09.2018, 13:34 | רפאל קאהאן

מסיבת העיתונאים של וואווי הסינית בתערוכת הטכנולוגיה IFA בברלין כללה כמה מכשירים מעניינים, בראשם הרמקול החכם AI Cube, שמבוסס על אלקסה, הסייענית החכמה של אמזון. דניאל ראוש, סגן נשיא חטיבת הבית החכם של אמזון השתתף באירוע וחשף נתון מפתיע: בתחילת השנה תמכו כ-4,000 מכשירים והתקנים באלקסה, ביניהם רמקולים, רכיבי בית חכם ואפילו טלפונים ומחשבים. עתה, תשעה חודשים לאחר מכן, כבר נתמכת אלקסה ב-20,000 מכשירים.

קראו עוד בכלכליסט

"אלקסה סיפרה מתחילת השנה יותר מ-100 מיליון בדיחות", התלוצץ ראוש באירוע - וכנראה שהמספר הזה רק יגדל: אינטל, שחשפה במעבדי ה-Core האחרונים שלה תמיכה מובנית ברכיבי הפעלה קולית על בסיס שבב ייעודי, הודיעה שהם נועדו לעבוד עם אלקסה ועם קורטנה, הסייענית של מיקרוסופט. גוגל אסיסטנט, המתחרה הגדולה, לא הוזכרה. אלקסה כבר זמינה במספר טלפונים ומחשבים מבית לנובו ואסוס.

הרמקול של וואווי, צילום: וואווי הרמקול של וואווי | צילום: וואווי הרמקול של וואווי, צילום: וואווי

הרמקול שהציגה וואווי באירוע הוא הראשון שלה, שנשען על הסייענית של אמזון וכולל נתב דור רביעי. שיתוף הפעולה עם אמזון חשוב מאוד עבורה: לוואווי אין סייענית חכמה משלה, והיא ככל הנראה תנסה להשתלב באקוסיסטם של אמזון כדי לשפר את חדירתה לשוק האמריקאי. אמזון, מצידה, תוכל להיעזר בוואווי לחדירה לשוק הסיני, בו נשלט תחום הסחר המקוון בידי עליבאבא ושחקניות מקומיות אחרות.

מבנה המכשיר, צילום: וואווי מבנה המכשיר | צילום: וואווי מבנה המכשיר, צילום: וואווי

מלחמת ההפעלה הקולית מתמקדת, בשלב זה, באמזון וגוגל; אסיסטנט זמינה במיליארדי טלפונים בעולם ומחוברת לכל שירותי גוגל, מה שעושה אותה לשימושית יותר עבור רוב הקהל - בעוד אלקסה היא עוד אפליקציה ברקע. לעומתן, סירי של אפל זמינה רק במכשירי החברה, וקורטנה עדיין לא הצליחה להגיע לשיעורי שימוש מהותיים על אף תפוצתה הגדולה - בכל מחשב ווינדוס בשוק.

לדברי ראוש, אלקסה היא הצלחה גדולה הודות לקהילת המפתחים שמאחוריה: יש לה כבר 50,000 אפליקציות יעודיות (Skills) ומאות אלפי מפתחים בכ-180 מדינות בעולם. הרמקולים של אמזון עצמה לא מספקים עבורה את הערך שקיוותה: לאחרונה נודע שרוב המשתמשים בהם כלל לא נעזרים באלקסה כדי לבצע רכישות בחנותה המקוונת. אם תצליח החברה להביא את הסייענית ליותר מכשירים, תוכל אולי לקדם את המכירות ברשת, או לאמץ מודל אחר שקשור לאיסוף מידע אישי ופרסום, כפי שעושה גוגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות