אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחודשיים מסיום המונדיאל: בעיות כלכליות באצטדיון שאירח משחקים ברוסיה 2018 צילום: M. Shemetov

כחודשיים מסיום המונדיאל: בעיות כלכליות באצטדיון שאירח משחקים ברוסיה 2018

סמרה ארנה שאירח משחקים בטורניר אליפות העולם כבר נמצא בבעיות כלכליות - למרות ההבטחה של הרשויות הרוסיות כי המתקנים יותירו מורשת חיובית

04.09.2018, 10:13 | שירות כלכליסט

כחודשיים מסיום המונדיאל, אחד מהאצטדיונים שאירחו משחקים בטורניר כבר נמצא בבעיות כלכליות קשות - למרות ההבטחה של הרשויות הרוסיות כי המתקנים יותירו מורשת חיובית.

קראו עוד בכלכליסט

אצטדיון סמרה. בן 42 אלף מקומות, צילום: M. Shemetov אצטדיון סמרה. בן 42 אלף מקומות | צילום: M. Shemetov אצטדיון סמרה. בן 42 אלף מקומות, צילום: M. Shemetov

את אצטדיון סמרה ארנה שבדרום מערב רוסיה ניתקו מחשמל בשבוע שעבר מאחר שלא שולמו החשבונות לחברת האנרגיה, סמארהרנגו. לפי רויטרס, סמארהרנגו ניתקו את האצטדיון מחשמל בגלל שחברת PSO קזאן, שבנתה את האצטדיון בן 42 אלף המקומות, לא שילמה על החשמל בחודשים האחרונים.

על פי הדיווחים, PSO חייבת לסמארהרנגו יותר מ-9 מיליון רובלים (136 אלף דולר).

"חיכינו הרבה זמן" אמרה הדוברת של סמארהרנגו, אולגה פרקובה. "בגלל ש-PSO קזאן לא פתרו את החוב, היינו חייבים לקבל החלטה ולנתק את החשמל באצטדיון".

האצטדיון אירח 6 משחקים במונדיאל 2018. הוא נבנה בעלות של יותר מ-320 מיליון דולר ויהיה ביתם של קבוצת הליגה הרוסית הראשונה, קריליה סובטוב סמרה. חברת האנרגיה החזירה את החשמל לאצטדיון בשביל לא להפריע למשחקים של הקבוצה - אך ספק אם הרשויות בעיר או במדינה יוכלו להרשות לעצמן, לאורך זמן, את תחזוקת האצטדיון.

ברוסיה נבנו או שופצו 12 אצטדיונים לקראת המונדיאל ב-2018 בעלות של יותר מ-14 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות