אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוקס: קיבלנו בקשה לתביעה ייצוגית נגדנו ונגד המנכ"ל ויזל בשל תלונות על הטרדה מינית צילום: עמית שעל

פוקס: קיבלנו בקשה לתביעה ייצוגית נגדנו ונגד המנכ"ל ויזל בשל תלונות על הטרדה מינית

בבקשה, שהוגשה למחוזי ת"א, נכתב כי "ויזל הפר את חובת הזהירות שלו כלפי בעלי מניות החברה". לטענת העותר, בעל מניות בחברה, הנזק הנגרם לחברי הקבוצה עומד על למעלה מ-100 מיליון שקל. פוקס: "החברה פועלת בהתאם לחוק"

03.09.2018, 20:12 | אורנה יפת

חברת פוקס מאשרת, כי קיבלה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד מנכ"ל החברה, הראל ויזל, ונגד החברה, בגין התלונות להטרדה מינית, לכאורה, מצד המנכ"ל. הבקשה הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

בתביעה נטען כי "ויזל הפר את חובת הזהירות שלו כלפי בעלי מניות החברה בכך שבהיותו 'איש מפתח' בחברה - שומה היה עליו לקיים הוראות הדין ואסור היה לו להטריד מינית נשים הקשורות לסביבת העבודה שלו". עוד נטען בתביעה, כי היה על ויזל לצפות כי המעשים הנטענים יתגלו ויגרמו לתגובה שלילית במחיר המניה של החברה. על פי כתב התביעה "נוכח הוראות סעיף 53 לחוק החברות, חבה החברה במישרין - אחריות נזיקית למעשי ומחדלי הנתבע, מכאן שגם החברה חבה כלפי בעלי המניות שלה". לטענת המבקש, מרדכי גבריאלי, בעל מניות בחברה, הנזק שנגרם לחברי הקבוצה בשל ירידת שער המניה עומד על למעלה מ-100 מיליון שקל.

גבריאלי טוען כי לאחר שידור התחקיר הראשון של העיתונאי רביב דרוקר בערוץ 10 ב-21 באוגוסט, צנחה מניית החברה ב-5.71% ולמחרת שידור התחקיר השני, צנחה בשיעור של 8.56%.

הראל ויזל, בעלי פוקס, צילום: עמית שעל הראל ויזל, בעלי פוקס | צילום: עמית שעל הראל ויזל, בעלי פוקס, צילום: עמית שעל

לאחר הפרסומים בתקשורת בדבר טענות מצד מספר נשים על התנהגות שאינה הולמת מצד המנכ"ל, שמהווה הפרות לכאורה של החוק למניעת הטרדה מינית, החליטה ועדת הביקורת של החברה למנות את השופטת בדימוס, אורנית אגסי, כבודקת חיצונית לבחינת הטענות.

פוקס מסרה כי "החברה פועלת בהתאם להוראות החוק ומפעילה מנגנונים לצורך טיפול בנושאים אלו ובכללם קיומם של ממונה למניעת הטרדה מינית וכן 'מלשינון' המאפשר פניות ותלונות אנונימיות לכל אחד מעובדות ועובדי החברה, וכן ללקוחותיה וספקיה. לצד האמור החברה, הנהלתה ואלפי עובדיה ממשיכים לפעול ולעבוד במסירות למען הצלחת החברה, והכל מתוך ראיית טובת החברה, משקיעיה, לקוחותיה ועובדיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות