אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התסבוכת של פלרם באוסטרליה בדרך לתביעה נגזרת בתל אביב צילום: עמית מגל

התסבוכת של פלרם באוסטרליה בדרך לתביעה נגזרת בתל אביב

פלרם וחברה בת שלה חשודות בקיום קרטל עם חברה מתחומן; פלרם הודתה בפעולות שיש בהן "כדי הפרת דיני ההגבלים העסקיים באוסטרליה"

04.09.2018, 11:25 | חזי שטרנליכט

התסבוכת המשפטית באוסטרליה של חברת פלרם מקיבוץ רמת יוחנן בדרך לתביעת נגזרת בארץ. בית המשפט המחוזי בתל אביב דרש מהחברה, המייצרת לוחות פלסטיק לחיפויים ופרגולות, גילוי ועיון במסמכיה בכל הנוגע להליך משפטי שהתנהל נגדה ונגד חברה־בת שלה באוסטרליה. דרישה לגילוי המסמכים בעניין הוגשה לבית המשפט ב־19 באוגוסט, כדי לבחון אפשרות להגשת בקשה לאישור תביעת נגזרת נגד פלרם בהמשך.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הפרסומים בכלי התקשורת באוסטרליה, החשדות העומדים נגד פלרם והחברה הבת שלה הם לקיום קרטל לכאורה עם חברה נוספת הפועלת בתחום דומה באוסטרליה, אמפלייט (Ampelite).

באוגוסט הודיעה פלרם כי הושג הסדר פשרה בנוגע לפעולות שביצעה במדינה בשנים 2013-2010, שהפרו לכאורה את דיני ההגבלים שלה.

פלרם נקנסה בשל אותה פרשה ב-3.7- מיליון דולר אוסטרלי (כ-9.77 מיליון שקל), ודיווחה כי תישא בעלותה באמצעות החברה הבת.

הסדר הפשרה, שקיבל תוקף של פסק דין, הושג בין פלרם, הממונה על הגבלים עסקיים באוסטרליה ועובדת של החברה הבת באוסטרליה, ששימשה בה כדירקטורית בתקופה הרלבנטית. במסגרת אותו הסדר פשרה נדחה ההליך נגד פלרם; החברה-הבת והעובדת הודו בביצוע פעולות בשוק האוסטרלי בפרק זמן של 15 חודשים (מחודש דצמבר 2010 לפברואר 2013), אשר "עולות כדי הפרת דיני ההגבלים העסקיים באוסטרליה", כך לשון הודעת פלרם מאתמול.

                           

מפעל פלרם ברמת יוחנן. הקיבוץ מחזיק ב-72%, צילום: עמית מגל מפעל פלרם ברמת יוחנן. הקיבוץ מחזיק ב-72% | צילום: עמית מגל מפעל פלרם ברמת יוחנן. הקיבוץ מחזיק ב-72%, צילום: עמית מגל

                   

הסכום לקנס הופרש כבר לפני שנה

 

פלרם כבר הפרישה את הסכום לתשלום הקנס בדו"חותיה הכספיים לסיכום הרבעון השלישי של 2017, תחת סעיף "הוצאות אחרות". אולם, ההתפתחות החדשה במערכת המשפטית בארץ מסמנת כי לא מדובר בסוף פסוק. לאחר הבקשה לעיון במסמכים, לא מן הנמנע כי תיתכן התפתחות משפטית נוספת בנוגע לתביעה הנגזרת.

פלרם הציבורית מצויה בשליטת קיבוץ רמת יוחנן (72.38%). מלבדו בעלי המניות הגדולים הם הגופים המוסדיים מגדל (6.49%) ופסגות (5.84%). לחברה פעילות באירופה, בארה"ב, בקנדה ובמזרח הרחוק.

לפי דו"חותיה הכספיים לסיכום שנת 2017, החברה הבת האוסטרלית היתה אחראית ל-4% מההכנסות הכוללות של פלרם באותה השנה. בחטיבת לוחות הפוליקרבונט שלה תלויה פלרם בלקוח בולט, שמהווה 64% מתוך מכירות החברה באוסטרליה.

מניית פלרם נסחרה אתמול בירידה של כ-0.5%, ושווי השוק שלה עמד על 597 מיליון שקל. החברה חתמה את המחצית הראשונה של 2018 עם הכנסות של 759.9 מיליון שקל, עלייה של 8.6% ביחס למחצית המקבילה. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב-35 מיליון שקל, עלייה של 7.8% ביחס למחצית המקבילה.

הודעה על דיבידנד של 10 מיליון שקל

בשבוע שעבר הודיעה פלרם כי באוקטובר תתבצע חלוקת דיבידנד בהיקף של 10 מיליון שקל לאחר החלוקה עמדה יתרת רווחי התאגיד על 467 מיליון שקל. כן הודיעה החברה באותו מועד על כינוס אסיפה בעוד כחודש וחצי, שבה יצביעו על חידוש כהונת היו"ר ארנון אשד ושל חברי דירקטוריון נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות