אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שפע ימים חתמה הסכם על בסיס אבני חן שלא מצאה צילום: אי פי איי

שפע ימים חתמה הסכם על בסיס אבני חן שלא מצאה

חברת שפע ימים, שתרה אחרי אבנים יקרות על פי נבואת הרבי מלובביץ', חתמה על הסכם עם מעצב התכשיטים יוסי הררי ללא הכנסות ממשיות

04.09.2018, 09:54 | דרור רייך

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

שפע ימים, שעוסקת באקספלורציה של יהלומים, אבני חן וזהב בנחל הקישון על פי נבואתו של הרבי מלובביץ', דיווחה אתמול (ב') כי חתמה על הסכם עם יוסי הררי, מעצב תכשיטים ישראלי ותיק בעל שם עולמי.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסכם, הררי - שהתפרסם לאחר שכוכבות הוליוודיות, בהן דמי מור, שרה ג’סיקה פרקר ואופרה ווינפרי ענדו את תכשיטיו - יעצב לשפע ימים קולקציה של 18 תכשיטים עשויים מזהב 24 קראט, שבהם ישובצו כל סוגי האבנים שמוצאת שפע ימים.

פנלופה קרוז עם תכשיטים של יוסי הררי, צילום: אי פי איי פנלופה קרוז עם תכשיטים של יוסי הררי | צילום: אי פי איי פנלופה קרוז עם תכשיטים של יוסי הררי, צילום: אי פי איי

             

ההסכם נחתם במסגרת אסטרטגיית Mine To Market של שפע ימים, שלפיה ישובצו האבנים שהיא מאתרת בתכשיטים שימכרו ברחבי העולם תחת המותג From the Holy Land.

על פניו, מדובר בהסכם מעולה עם מעצב ישראלי, שזכה בפרס העיצוב Couture Design Award, ה"אוסקר" של תעשיית התכשיטים. אך ישנה בעיה קטנה.

בדו"חותיה לרבעון השני של 2018 ציינה שפע ימים כי היא עדיין מצויה בשלב האקספלורציה (חיפוש וחקירה) במטרה לאתר מרבצים כלכליים של אבני חן לסוגיהן, וטרם הגיעה לשלב של הפקה מסחרית. לכן עדיין לא נרשמו הכנסות בספריה.

אבי טאוב מנכ"ל שפע ימים אבי טאוב מנכ"ל שפע ימים אבי טאוב מנכ"ל שפע ימים

לכן, מעבר לדיווחים מדי פעם על מציאת אבן חן, כמו אבן אודם (רובי) במשקל 1.7 קראט בגודל 8.26 מ"מ במאי 2016, או איתור מינרל חדש בשם טיסטאריט (Tistarite), שעד כה אותר רק במטאוריט בודד מהחלל החיצון, בינואר 2016 - לא דיווחה שפע ימים על זהב או אבני חן בכמויות מספיקות כדי לשמש קולקציית תכשיטים.

שפע ימים נוסדה על ידי אבי טאוב לאחר ששמע בשנות השמונים שיחה בין הרבי מלובביץ' לראש עיריית חיפה לשעבר אריה גוראל, שבה ציין הרב כי אזור חיפה מבורך באבני חן. בעקבות השיחה החליט טאוב להקים את שפע ימים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
המקור לגבי האבנים טובות בחיפה והקישון כבר 1600 שנה!
בנוסף אנו מוצאים סיפור על חסיד אחד שנעשה לו נס בחיפה: "מעשה בחסיד אחד דהוה מטייל בשוניתא דימא דחיפה, והרהר בלבו ואמר: תאמר שהקב"ה עתיד לעשות שער מזרחי של בית המקדש ושני פשפשיו אבן אחת של מרגלית? מיד יצתה בת קול ואמרה לו אילולי שאתה חסיד גמור כבר היתה מידת הדין פוגעת באותו האיש. העולם כולו בראתי בששה ימים, דכתיב [שמות לא, יז]: ששת ימים עשה ה' את השמים ואת הארץ, ושער מזרחי של בית המקדש אי אפשר לעשותו הוא ושני פשפשיו אבן אחת של מרגלית? מיד ביקש רחמים על נפשו, ואמר לפניו: ריבון העולמים, אף על פי כן, בלבי הרהרתי ובשפתי לא פירשתי! מיד נעשה לו נס ונבקע לפניו הים, וראה מלאכי השרת מסתתים בו, מגלפים בו, מסרגים בו. אמר להם: מה הוא זה? אמרו לו זה הוא שער מזרחי של בית המקדש הוא ושני פשפשיו אבן אחת של מרגלית" [פסיקתא דרב כהנא יח, ה].
נדב  |  11.10.18
לכל התגובות