אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמות רכשה את מבנה יוניליוור באיירפורט סיטי ב-105 מיליון שקל צילום: עמית שעל

אמות רכשה את מבנה יוניליוור באיירפורט סיטי ב-105 מיליון שקל

המבנה שנרכש הוא המרכז הלוגיסטי המרכזי של החברה והוא יושכר לה בחזרה לתקופה של 10 שנים; העסקה תניב לאמות תשואה שנתית של 6%; עבור אמות שמתמחה בשוק המשרדים מדובר בפלח שוק חדש

04.09.2018, 10:42 | דותן לוי

חברת אמות השקעות מקבוצת אלוני חץ חתמה עם חברת יוניליוור על הסכם רכישה והשכרה - Sale and Lease Back - של מבנה יוניליוור בקרית שדה התעופה, איירפורט סיטי בתמורה ל-105.5 מיליון שקל. העסקה מומנה ממקורות עצמיים של חברת אמות.

קראו עוד בכלכליסט

המבנה שנרכש משמש כמרכז הלוגיסטי המרכזי של חברת יוניליוור, ואליו משונעים המוצרים המיוצרים בארבעת מפעלי יוניליוור בישראל וכן כל המוצרים המיובאים. כמו כן מתבצעות בו פעילויות הליקוט, האריזה וההפצה של הסחורות לכל רחבי הארץ. יתר שטחי המבנה משמשים כמשרדי ההנהלה הראשיים של יוניליוור בישראל.

המבנה ממוקם על מתחם בשטח של כ-15 דונם וכולל כ-10.24 אלף מ"ר בנוי.

איירפורט סיטי (ארכיון), צילום: עמית שעל איירפורט סיטי (ארכיון) | צילום: עמית שעל איירפורט סיטי (ארכיון), צילום: עמית שעל

כאמור, מדובר בהסכם במסגרתו אמות תרכוש את המבנה מיוניליוור ותשכיר אותו לחברה. הסכם שכירות עם יוניליוור הינו לתקופה של 10 שנים, עם אופציות להארכת תקופת השכירות עד לתקופה כוללת של 24 שנים. דמי שכירות משקפים לאמות תשואה שנתית של כ-6%, כאשר צפויה עליה ריאלית בדמי השכירות במועד מימוש כל אחת מהאופציות. כמו כן, במהלך כל תקופת השכירות תנהל ותתחזק יוניליוור את הנכס באופן מלא, באחריותה ועל חשבונה.

מדובר בעסקה נוספת שהובילה אמות בחודשים האחרונים בתחום המרכזים הלוגיסיטיים, שהינו פלח שוק חדש עבור אמות המתמחה בעיקר בשוק המשרדים.

אבי מוסלר, מנכ"ל אמות אמר בעקבות העסקה: "עסקה זו הינה נדבך נוסף ביישום האסטרטגיה של אמות להגדלת פורטפוליו הנכסים שלה בתחום מרכזי הלוגיסטיקה בישראל, זאת, לאור העלייה שחלה בנחיצותם של מרכזים אלה והביקוש הגובר להם, בעקבות השינויים החלים בעולם הקמעונאות. העסקה מצטרפת לעסקאות האחרונות שבצעה אמות בתחום זה בחודשים האחרונים, במסגרתן רכשה שלושה מבנים לוגיסטיים במודיעין ובאריאל, בהיקף כספי של כ-320 מיליון שקל, וכן החלה בייזום והקמת מרכז לוגיסטי מתקדם עבור חברת שופרסל באזור התעשייה במודיעין".

את אמות ייצגו בעסקה עוה"ד ורד צרור-ג'רסי ושי עדולם ממשרד פישר-בכר-חן-וול-אוריון ומטעם יוניליוור עוה"ד לי מאור ונפתלי ניר ממשרד יגאל ארנון.

העסקה בוצעה על ידי אינטר ישראל יועצי נדל״ן נציגתה בישראל של חברת קושמן אנד וויקפילד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות