אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל טוויטר מנע הרחקת אנשי ימין קיצוני, למרות התנגדות עובדיו צילום: רויטרס

מנכ"ל טוויטר מנע הרחקת אנשי ימין קיצוני, למרות התנגדות עובדיו

לפי מקורות הוול סטריט ג'ורנל, המלחמה של הרשת החברתית בתוכן פוגעני יוצרת קונפליקטים בתוכה; ג'ק דורסי בעצמו הוא שהחליט להתיר לפעילי ימין קיצוני להמשיך לצייץ בטוויטר, בעוד מנהלים החברה קראו לחסום ולצנזר אותם

04.09.2018, 11:04 | עומר כביר
מנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, הוא זה שהתיר למפיץ הקונספירציות הקיצוני אלכס ג'ונס להמשיך לפעול בטוויטר, אחרי שהפך החלטה של צוות החברה לחסום את פעילותו ברשת החברתית - כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל, על סמך מקורות בעלי ידע בנושא. בטוויטר מכחישים את הדיווח וטוענים שדורסי לא היה מעורב בהחלטה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הוול סטריט ג'ורנל, החלטות על הענשת משתמשים מתקבלות בעיקרון בעקבות דיווחי משתמשים ועל סמך מדיניות החברה, ואינן נתונות בידיו של אדם אחד. ואולם, במקרים מסוימים התערב דורסי בהחלטות שהתקבלו ושינה אותן ברגע האחרון, לתסכולם של מנהלים בכירים ועובדים.

הופך את החלטות העובדים שלו. ג הופך את החלטות העובדים שלו. ג'ק דורסי, מנכ"ל טוויטר | צילום: בלומברג הופך את החלטות העובדים שלו. ג

כך היה גם במקרה של ג'ונס, שתוכנית הרדיו המקוונת שלו משמשת כר פורה להסתה, גזענות, לה"טופוביה, איסלאמופוביה ותיאוריות קונספירציה הזויות. לפי הדיווח לפני כחודש, אחרי שכמה חברות טכנולוגיה חסמו את ג'ונס מהפלטפורמה שלהן התעוררה בטוויטר ביקורת חריפה מצד עובדים על חוסר המעש של החברה. ואולם, החלטה של צוות החברה לחסום את ג'ונס לצמיתות נהפכה על ידי דורסי. תחת זאת, גישתו לחשבון נחסמה למשך שבוע בלבד.

מקרה דומה התרחש בנובמבר 2016, לאחר שצוות האמון והבטיחות של החברה החליט לחסום את פעיל הימין הקיצוני ריצ'ארד ספנסר, בטענה שהוא מפעיל יותר מדי חשבונות. דורסי, שלא היה מעורב בדיונים הראשונים, אמר לצוות שיש לאפשר לספנסר להפעיל חשבון אחד ולהישאר בפלטפורמה.

מטוויטר נמסר בתגובה שדורסי לא הופך החלטות של עובדיו בנושאי תוכן: "כל רמיזה שלפיה ג'ק קיבל או הפך כל אחת מההחלטות הללו שגויה לחלוטין. השירות שלנו יכול לפעול בהוגנות רק באמצעות יישום עקבי של הכללים שלנו, ולא על בסיס העמדה האישית של מנהל בכיר, כולל המנכ"ל".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות