אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקורת בניו זילנד: ראשת הממשלה התעקשה על טיסה יקרה כדי שתוכל להניק את בתה צילום: גטי אימג'ס

ביקורת בניו זילנד: ראשת הממשלה התעקשה על טיסה יקרה כדי שתוכל להניק את בתה

ג'סינדה ארדרן דרשה מחיל האוויר לבצע טיסה נוספת בעלות של עשרות אלפי דולרים - כדי שתוכל להשתתף בוועידה בינלאומית; ארדרן: "בחישוב של עלות-תועלת הגעתי למסקנה שזה שווה את זה"

04.09.2018, 13:17 | שירות כלכליסט

ראשת ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, ספגה ביקורת ציבורית לאחר שנחשף כי ביקשה מחיל האוויר לבצע עבורה טיסה נוספת לוועידה בינלאומית באי נארו; הסיבה לבקשה: אי-רצונה של ארדרן להיפרד לזמן רב מבתה התינוקת.

קראו עוד בכלכליסט

ביום שני טס סגנה של ארדרן מניו זילנד לוועידה; ואולם מאחר שראשת הממשלה ביקשה לצמצם למינימום את הזמן שהיא מבלה בנפרד מבתה - המטוס, מדגם בואינג 757, חזר לניו זילנד כדי להטיס אותה לוועידה, בה תשתתף מחר, במשך יום אחד בלבד.

עלות הטיסה הנוספת למשלמי המסים מוערכת כעומדת בין 50-100 אלף דולר ניו זילנדי (32.5-64 אלף דולר).

ארדרן עדיין מניקה את התינוקת שלה בת ה-11 שבועות, שבשל גילה מערכת החיסונית שלה לא מפותחת מספיק כדי לאפשר לה לטוס לנאורו בדרום האוקיינוס השקט. לפיכך, היא החליטה שאף שאינה יכולה לפספס את הפסגה, היא לא חייבת להגיע לכל שלושת הימים המתוכננים.

ג ג'סינדה ארדרן ראש ממשלת ניו זילנד עם התינוקת נב | צילום: גטי אימג'ס ג

"האפשרות השנייה היתה שלא אשתתף בכלל, אך בהתחשב בחשיבות שאנחנו מעניקים למערכת היחסים שלנו עם האיים בפסיפיק האפשרות הזו ירדה מהפרק", הסבירה ארדרן בתגובה לשאלות האם היה זה ניצול נכון של כספי משלמי המסים. "כשבדקתי את הצד הלוגיסטי, ביקשתי לחשב מה תהיה העלות הנוספת שאטיל על הממשלה אם אטוס בנפרד. בסופו של דבר החלטתי שזה שווה את זה שאטוס ליום שלם אחד כדי לעמוד בהתחייבויות שלי כראש ממשלה", הוסיפה.

שר האוצר, גרנט רוברטסון הוסיף כי הממשלה מקצה כסף לנסיעות מסוג זה בכל שנה. "כך שלמעשה לא בזבזנו כסף נוסף", טען. עם זאת, הדברים לא הספיקו כדי להשקיט את הביקורת בבית.

"אני מתנגד להעברת ביקורת על הורה שרוצה להיות עם התינוק שלו, הייתי שם ואני מבין לגמרי. לכן היא הייתה צריכה פשוט לבטל את ההשתתפות שלה בפגישה", אמר מנחה הטלוויזיה דנקן גרנר. מבקרים נוספים של ההחלטה ציינו כי גם ראש ממשלת אוסטרליה הנכנס, סקוט מוריסון לא לקח חלק בפסגה. "המנהיגים בטוח היו מבינים", נכתב במאמר דעה בעיתון ניו זילנד הרלד.

ארדרן מצידה הסבירה כי זו הייתה סיטואציה לא רגילה בשל גילה הפעוט של בתה. "אלו נסיבות מאד ייחודיות. איני מצפה להיות בכזה מצב שוב", הוסיפה. לנסיעת העבודה הבאה המתוכננת לה בהמשך החודש לעצרת הכללית של האו"ם היא כבר מתכוונת לקחת את התינוקת איתה.

ארדרן ילדה את בתה הבכורה ב-21 ביוני ויצאה לחופשת לידה של שישה שבועות בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
שרה צריכה שיכבסו לה חליפה ביבי "יוצא לביקור בחו"ל"
ההתנפלות הזו מיותרת, אם מדינה רוצה למנוע את הדברים האלו היא צריכה להגביל את הגיל של נושאי התפקיד, אחרת הנסיבות השונות מייצרות עלויות מיוחדות. אנחנו משלמים על כול יציאה או בילו של אחד מילדי הקיסר נתניהו שלריך ליווי של היחידה לאבטחת אישים כשהו הולך לזונות אז על עלות כזו מדברים
רמי  |  05.09.18
לכל התגובות