אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ההגבלים חוקרת חשד לקרטל בתחום כלי העבודה החשמליים וציוד הבנייה צילום: נמרוד גליקמן

פרסום ראשון

רשות ההגבלים חוקרת חשד לקרטל בתחום כלי העבודה החשמליים וציוד הבנייה

הרשות פשטה הבוקר על משרדים של יבואנית גדולה של מותגי כלי עבודה ממרכז הארץ, ועיכבה לחקירה מספר מעורבים, בהם שני המנכ"לים שלה. כן עוכבו לחקירה בעלים של חנויות לממכר כלי העבודה. על פי החשד, היבואנית לחצה על אחת החנויות לעלות מחירים, וזאת לבקשת חנות מתחרה

04.09.2018, 21:57 | תומר גנון

רשות ההגבלים העסקיים פתחה הבוקר (ג') בחקירה בחשד לניסיון ליצירת קרטל בתחום כלי העבודה החשמליים, הידניים וציוד הבנייה – כך נודע ל"כלכליסט". הרשות פשטה הבוקר על המשרדים של יבואנית גדולה של מותגי כלי עבודה (מברגות, מקדחות וכו') ממרכז הארץ, ועיכבה לחקירה מספר מעורבים, בהם שני המנכ"לים ביבואנית. כן עוכבו לחקירה בעלים של חנויות ממרכז הארץ לממכר כלי העבודה. המעורבים נחקרים בשעות אלה במשרדי הרשות באור יהודה. בערב שוחררו החשודים בתנאים מגבילים. שמות המעורבים אסורים בשלב זה לפרסום.

על פי החשד, בעלים של אחת החנויות לממכר כלי העבודה, פנה ליבואן וביקש ממנו שיפעל להשפיע על חנות מתחרה לממכר כלי העבודה לעלות המחירים. היבואן, כך לפי החשד, אכן הפעיל את כוחו מול אותה החנות על מנת שתעלה את המחירים. בכך נוצר ניסיון ליצירת הסדר כובל שפגע לכאורה בתחרות וכן גרם לעליית מחירים לצרכנים.

מיכל הלפרין, צילום: נמרוד גליקמן מיכל הלפרין | צילום: נמרוד גליקמן מיכל הלפרין, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות