אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי המניות דחו גם את הצעת הרכש המשופרת של תשובה בדלק צילום: עמית שעל

בעלי המניות דחו גם את הצעת הרכש המשופרת של תשובה בדלק

תשובה ביקש לרכוש מניות קבוצת דלק ב-133 מיליון שקל - רק בעלי מניות בשווי של 656 אלף שקל נענו להצעה; בחודש יולי נכשלה ההצעה קודמת שפרסם יצחק תשובה, לפי שווי נמוך יותר

05.09.2018, 08:37 | מיקי גרינפלד

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט 

כישלון נוסף להצעת רכש של יצחק תשובה למניות קבוצת דלק: לאחר שבעלי המניות התעלמו ברובם הגדול מהצעה שפרסם תשובה בחודשי יולי מתברר עתה שגם ההצעה המשופרת שהוגשה שלושה שבועות מאוחר יותר לא זכתה להיענות משמעותית.  

קראו עוד בכלכליסט

ב-15 באוגוסט פרסם תשובה (באמצעות חברת אפריל נדל"ן שבבעלותו הצעה משופרת לרכישה של עד 248,100 מניות קבוצת דלק, נתח של 2.07% מהון המניות של החברה, לפי שווי של 536 שקלים למניה. ההצעה שיקפה פרמיה של 5.9% על מחיר השוק. במקרה של היענות מלאה להצעה, הסכום שתשובה נדרש היה לשלם עמד על 132.98 מיליון שקל.

ואולם עתה מתברר מהודעה ששיגרה דלק לבורסה שלהצעה התקבלו הודעות 'קיבול' מצד מחזיקים ב-1,224.67 מניות בלבד, כ-0.5% מהמקסימום שביקש תשובה לרכוש. שווי המניות שנענו בחיוב עומד על 656 אלף שקל ותשובה אכן ירכוש את המניות האמורות.

בהצעת רכש קודמת שפורסמה ב-24 ביולי השנה הציע תשובה לרכוש את מניות דלק במחיר של 520 שקל, שווי שהיה גבוה ב-4% בלבד מזה שבו נסחרה המניה של קבוצת דלק בבורסה בשעתו. כאמור, גם במקרה זה הרוב המוחלט של ציבור המשקיעים לא נענה להצעתו של תשובה.

בעוד שהצעת הרכש של חודש יולי הייתה ל-350,960 מניות, 2.7% מהון המניות של החברה, רק חלק קטן מהמשקיעים המחזיקים ב-29,253 מניות (0.24% מהון המניות), נענו להצעתו של בעל השליטה. כפועל יוצא מכך, חברת אפריל נדל"ן שבשליטת יצחק תשובה רכשה מניות בתמורה כוללת של -15.2 מיליון שקל, 8.3% בלבד מהתמורה המקסימלית שהוצעה לציבור המשקיעים ושעמדה על 182.5 מיליון שקל.

יצחק תשובה. ברקע - מאגר לווייתן שבו שותפה דלק , צילום: אוראל כהן יצחק תשובה. ברקע - מאגר לווייתן שבו שותפה דלק | צילום: אוראל כהן יצחק תשובה. ברקע - מאגר לווייתן שבו שותפה דלק , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות