אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הוועידה הלאומית

מנכ"ל סודהסטרים: "היינו אויבים קשים של פפסיקו ובסוף זה הפך לחתונה"

מנכ"ל סודהסטרים, דניאל בירנבאום, דיבר בוועידה הלאומית של "כלכליסט" על המלחמה בבקבוקי הפלסטיק ("הרשעים המזהמים עדין רשעים, אבל הם רוצים להיות טובים"), ה-BDS ("נלחמנו בהם עם דגל ישראל"), המצב המדיני ("צריך להעסיק כאן יותר פלסטינים") - וחוק הלאום ("הדהים אותי")

05.09.2018, 11:44 | תומר הדר

"אנחנו "יוצאים" עם פפסיקו כבר חמש שנים. היתה יריבות קשה, הינו אויבים ובסוף זה הפך לחתונה", כך אמר היום (ד') דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודה סטרים בוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט" בשיחה עם כתבת העיתון, דיאנה בחור ניר. לדברי בירנבאום: "חבר בפפסיקו שאל אם אשתה כוס קפה עם מנכ"לית פפסיקו. סירבתי, אני איש של סודה, אך שמחתי להיפגש. פפסיקו ביקשה לבצע השקעה אסטרטגית בסודה סטרים ומנכ"לית פפסיקו פשוט ביקשה לרכוש אותנו. דרשתי שנישאר עצמאיים ולאחר חמישה שבועות נחתמה עסקה. זה עניין של בני אדם , פפסיקו רוכשת אותנו בגלל מי שאנחנו ולא בגלל מי שאנחנו לא".

קראו עוד בכלכליסט

לדברי בירנבאום: "הרשעים המזהמים שמייצרים בקבוקי פלסטיק הם עדיין רשעים, אך הם רוצים להיות טובים. אל תתבלבלו. פלסטיק הוא נורא ואיום. הוא לא רק מזהם, הוא גם לא מתכלה. הוא מתפרק לחתיכות זעירות שנמצאות בים, במים, הדולפינים והצבים אינם בהכחדה עקב פלסטיק אלא אנחנו, בני האדם". לדברי בירנבאום: "התנאי להסכם עם פפסיקו הוא שמפעלנו ישאר בישראל, ושנוכל להמשיך ולהילחם בבקבוקי הפלסטיק. השקנו השבוע ביוניון סקוור בניו יורק מיצג בו רואים מאות אלפי בקבוקי פלסטיק, מזהמים, גם של פפסיקו. כדי שאנשים יראו כמה זה מזהם. פפסיקו מאוד אהבה את זה כי עליך לאתגר את עצמך כל הזמן. אני מכבד את פפסי שמבקשת מאיתנו לסייע להם להשתנות, להילחם בפלסטיק".

לדברי בירנבאום: "בקבוקי פלסטיק לא צריכים להיות קיימים. בישראל יש מי ברז מצוינים. פפסי רוצים להיות חלק מהשינוי ואנו מאמינים שאנו יכולים לבצע שינוי. אנו בונים עוד מפעל בהשקעה של 90 מיליון שקל בצמוד למפעל שלנו ברהט, כי אנחנו רוצים להכפיל את נפח העסקים. אנחנו בעצמנו כפופים לתכנית צמיחה של פפסיקו, לא כדי שישתיקו אותנו. לא כדי שימחקו אותנו. פפסיקו רואה בנו גשר ליוזמות עתידיות להיות חברה נקיה יותר. סודהסטרים היא חברת המים המוגזים הגדולה בעולם. יותר מפרייה. אנו נמצאים ב-90 אלף חנויות בעולם, פפסיקו ראה בנו ראש גשר למשקי הבית. אנו אומרים לכם: אנשים לא רוצים לשתות קולה, הם רוצים לשתות בריא. יש ירידה חדה בצריכת מתוקים בעולם".

דניאל בירנבאום בשיחה עם כתבת כלכליסט, דיאנה בחור ניר. בירנבאום: "בקבוקי פלסטיק לא צריכים להיות קיימים", צילום: עמית שעל דניאל בירנבאום בשיחה עם כתבת כלכליסט, דיאנה בחור ניר. בירנבאום: "בקבוקי פלסטיק לא צריכים להיות קיימים" | צילום: עמית שעל דניאל בירנבאום בשיחה עם כתבת כלכליסט, דיאנה בחור ניר. בירנבאום: "בקבוקי פלסטיק לא צריכים להיות קיימים", צילום: עמית שעל

לדברי בירנבאום, פפסיקו כמובן עתידה לבצע את הרכישה אך, "אנו מחויבים לתת לבעלי המניות את התשואה הגדולה ביותר ואם תהיה הצעה יותר טובה נצטרך לשקול אותה.

לדברי בירנבאום: "זה לא אקזיט, המספר הגדול של 3.2 מיליארד דולר אינו אקזיט, זו החלפת יד. 90% מהחברה ציבורית והציבור מוכר את החברה. אף אחד מאיתנו לא הולך הביתה עם מיליארד דולר. אין כאן כסף לחלק, ועם זאת העובדים קיבלו בונוס של 2.5 משכורות. אני אישית לא מקבל בונוס. יש לי מניות בחברה שאותן אני מממש וזה שלי. לא גנבתי. כשמנכ"ל פפסי ביקר בארץ לאחרונה הוא שם לב שהעובדים מחייכים, זה הייחוד שלנו. 2,500 עובדים בישראל שחצי מהם ערבים, מתוך 3,100 עובדים בעולם. זה הסוד שלנו, העובדים אוהבים אותנו".

לדברי בירנבאום: "בסודה סטרים אין פלסטינים. יש אנשים. בני אדם שהם חלק ממשפחתנו ואני מכיר את ילדיהם. אני אלחם כדי שהם יעבדו אצלנו, הם חלק ממרקם החברה הישראלית. עלינו לכבד את האחר, אחרת לא נוכל לחיות כאן ולא נחיה בשלום עם שכנינו. אנו גם ערים לנושא הקהילה הלהט"בית. אני המום מהעובדה שניתן להפלות אדם על רקע מיני. גם חוק הלאום מדהים אותי. לפני 70 שנים נקבעה כאן מגילת עצמאות. אני מעסיק מיעוטים והם אנשים מעולים, נלחמתי כדי לקלוט פליטים מדרפור ואריתראה. אנו נלחמים ב-BDS ובהם נלחמנו בגאווה ישראלית, עם דגל ישראל. אני חש שיש לי חובה לנסות לפתור את הבעיה הכי גדולה של מדינת ישראל - שאנו לא חיים כאן בשלום. יש לי שני ילדים בצבא ואנו לא פועלים לשינוי המצב. עלינו להעסיק יותר פלסטינים, פעם עבדו 270 אלף פלסטינים בישראל. אם יעבדו כאן יותר פלסטינים תהיה פחות אבטלה ונכיר את השכנים וכך תהיה אופטימיות והעתיד ינוהל היטב במקום שקונפליקט ינוהל היטב".

עוד הדגיש בירנבאום: "מנכ"לים רבים חוששים מהדתיים, חוששים משונאי ישראל. סודהסטרים מוכיחה שאפשר לשאת את דגל ישראל בגאווה בעולם ואפילו להירכש ב-3.2 מיליארד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות