אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלפא טאו מדיקל השלימה גיוס של 29 מיליון דולר בסבב גיוס פרטי צילום: בלומברג

אלפא טאו מדיקל השלימה גיוס של 29 מיליון דולר בסבב גיוס פרטי

הגיוס ישמש להאצת תוכנית המחקר הקלינית העולמית של החברה ולפתיחת מתקני ייצור חדשים הדרושים בכדי לתת מענה לביקוש הצפוי לטיפול בסרטן אותו אותה פיתחה החברה

05.09.2018, 11:38 | חזי שטרנליכט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט 

אלפא טאו מדיקל המפתחת טכנולוגיות לטיפול במחלת הסרטן השלימה גיוס של 29 מיליון דולר. הגיוס הובל על ידי קרן ההון סיכון שביט קפיטל, המתמחה בהשקעות בחברות המצויות בשלבים מתקדמים. לגיוס הצטרפו גם OurCrowd שהינה פלטפורמה לגיוס המונים וכן מדיסון ונצ'רס, זרוע ההון סיכון של מדיסון פארמה.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף למשקיעים קיימים שהשתתפו גם בגיוס הנוכחי, השתתפו גם משקיעים חדשים הכוללים את רונלד כהן ואלן פטריקוף, מייסדי אייפקספרטנרס. הגיוס ישמש להאצת תוכנית המחקר הקלינית העולמית של החברה ולפתיחת מתקני ייצור חדשים הדרושים בכדי לתת מענה לביקוש הצפוי לטיפול בסרטן אותו פיתחה החברה.

עוזי סופר, מנכ"ל החברה אמר כי "הגיוס יאפשר עריכת ניסויים קליניים ברחבי העולם וגם את הקמתם של מתקני ייצור בשווקי מפתח וזאת בכדי לתת מענה לביקושים הצפויים לטיפול".

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

טכנולוגית ה- Alpha DaRT (Diffusing Alpha-emitters Radiation Therapy) מאפשרת לראשונה טיפול בגידולי סרטן מוצקים באמצעות קרינת אלפא. הטיפול מבוסס על שחרור אטומים פולטי חלקיקי אלפא המתפזרים בגידול ופוגעים בו בצורה ממוקדת. בטווח הקצר, חלקיקי האלפא הרסניים מאוד לתאים סרטניים ולפיכך יעילים מאוד בחיסול גידולים תוך שמירה על רקמות בריאות.

במחקר קליני המתבצע בניהולו של פרופ׳ אהרון פרופובצר, מנהל היחידה לאונקולוגיה של גידולי ראש צוואר בבי״ח בלינסון, התקבלו תוצאות ראשוניות מבטיחות. ביותר מ-70% מהחולים הביא הטיפול להשמדת הגידול הסרטני תוך מספר שבועות. בנוסף, 100% מהגידולים התכווצו כתוצאה מהטיפול וזאת מבלי שנרשמו תופעות לוואי יוצאות דופן.

טכנולוגיית ה-DaRT של החברה הומצאה בשנת 2003 על ידי פרופ' יצחק קלזון ופרופ' יונה קיסרי מאוניברסיטת תל אביב. הפטנט המקורי נרשם על ידי רמות, שהינה חברת מסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת תל אביב ומחזיקה היום במניות של Alpha Tau Medical.

את קרן שביט קפיטל מייצגים עורכי הדין הרי גרינברג ועמי הורדוס, ממשרד אפרים אברמזון ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות