אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הוועידה הלאומית

ניר שטרן תוקף את בזק: "המצב בשוק הסיבים - מחדל"

מנכ"ל סלקום בוועידה הלאומית הכלכלית: "אנחנו לא נותנים לילדים שלנו את התשתית המתאימה לעידן ולעולם שלנו היום". רמי לוי: "אנחנו בינתיים קטנים בשוק הטלוויזיה אבל אנחנו נפעל ונראה כיצד נגדל – אולי נעשה שיתוף פעולה עם סלקום"

05.09.2018, 14:15 | יואב סטולר

שוק התקשורת בכלל והסלולר בפרט נמצאים בנקודת רתיחה. ניר שטרן מנכ"ל סלקום, רמי לוי, בעלי רמי לוי תקשורת וחזי בצלאל בעלי ויו"ר We4G אקספון התארחו היום בפאנל בהנחיית נטע לי בינשטוק (עורכת מדור הפרסום ושווק של כלכליסט) במסגרת הוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט. שטרן ולוי רמזו על אפשרות לשיתוף פעולה ביניהם בשוק הטלוויזיה. "אנחנו בינתיים קטנים בשוק הטלוויזיה אבל אנחנו נפעל ונראה כיצד נגדל – אולי נעשה שיתוף פעולה עם סלקום", אמר לוי. שטרן לא פירט, אך נתן את אישורו על קיומה של האפשרות באומרו "יש כותרת לכלכליסט".

מנכ"ל סלקום הוסיף והתגאה בביצועים של סלקום TV שחצתה את 200 אלף המשתמשים ברבעון האחרון. "זה באמת סיפור הצלחה ואנחנו מאוד גאים במה שהצלחנו לעשות. שינינו את שוק הטלוויזיה. שוק הטלוויזיה נראה שונה ממה שהיה לפני 3 ו-4 שנים וזה נעשה על ידי תהליך של חינוך שוק". לדבריו, בכוונתם להיות ממובילי השוק ולא להישאר מאחורי HOT ויס. "אנחנו רואים המשך צמיחה, אין לנו שום כוונה לעצור. סלקום היא לא שחקן נישתי, לא נכנסנו כדי להיות שחקן קטן. אנחנו שחקן גדול בסלולר ובשווקים נוספים ואנחנו נהיה גם בשוק הטלוויזיה. אין לנו שום כוונה לשנות את המחירים, הם קבועים ואנחנו לא ניגע בהם".

פאנל על עתיד ענף התקשורת, צילום: עמית שעל פאנל על עתיד ענף התקשורת | צילום: עמית שעל פאנל על עתיד ענף התקשורת, צילום: עמית שעל

בשיחה תקף שטרן את התנהלות המדינה וקבוצת בזק בסוגיית הסיבים האופטיים בה פועלת החברה כבר היום ומתכוונת להרחיב את עסקיה בנושא בצורה ניכרת עם השלמת רכישת מיזם הסיבים IBC. "המצב בשוק הסיבים זה ברמה של מחדל עולמי. אנחנו לא נותנים לילדים שלנו את התשתית המתאימה לעידן ולעולם שלנו היום. התחרות היא זו שמייצרת את האינסנטיב הכי טוב לבצע השקעות. זה לא רק ציונות, אלא פעילות עסקית מרכזית שאנחנו רואים בה אסטרטגית. תשתית הסיבים תוכל לאפשר לנו להגדיל ולתפוס חלק גדול יותר מהשוק. כיום אנחנו מעבירים חלק גדול מההכנסות שלנו לבזק, ואנחנו רוצים להשקיע את הכסף הזה במקומות אחרים וטובים יותר כמו השקעות פסיביות".

בנוגע לחיפוש השותפים להשקעה במיזם הסיבים, שטרן אמר כי הוא מקווה לחבירתם של שחקנים אסטרטגיים מעולם התקשורת אליהם, כשהשם פרטנר מרחף בחלל החדר עם האמירה הזו. "אנחנו רוצים שותפים וכאלו שהם לא רק פיננסים, אלא כאלו שיידעו להביא איתנו את הערך והראו במשימה הזו פעילות מהותית ביותר".

חזי בצלאל בעלים ויו"ר אקספון סיפר בוועידה על התקופה הראשונה לאחר השקעת מותג הסלולר WE4G. "אנחנו מאוד מרוצים, ומקבלים תגובות הכי טובות והצרכנים מצביעים ברגליים", אמר בצלאל והתייחס גם לקבוצת אקספון בכללותה. "במה שעברתי ב-5 וב-7 השנים האחרונות היו הרבה שהיו נשברים בדרך, לא נשברנו ואנחנו פה. יש לנו את כל השאיפות והתוכניות להמשיך, לגדול ולהצליח. אנחנו רצים למרחקים ארוכים".

בעלי אסקפון שנחשבת לאחד השחקנים הבודדים שמשתמשים כבר היום בתשתית של IBC בתחום הסיבים מחה גם הוא על מצב תשתיות הרשת בישראל. "זה אחד הפרדוקסים הכי כואבים לדעתי בהיסטוריה של מדינת ישראל. אנחנו היום עם 28 מדינות אחוז אחד ממה שהושקע בכבישים בתשתיות של הפייבר – מדינת ישראל הייתה מכוסה. אומרים שזה תשתיות תקשורת, זה לא תשתיות תקשורת אלא תקשורת בין בני אדם".

רמי לוי, המחזיק בשיווק השקמה וברמי לוי תקשורת התייחס בוועידה הכלכלית הלאומית למבצע הסלולר בשקל לחודש שהביא אתמול לירידה בבורסה בתל אביב של במניות המתחרות. "אני תמיד אמשיך להציק ולדאוג לצרכן", אמר לוי וזכה לתשואות מהקהל. "אנחנו הראשונים שהורדנו את המחיר מ-100 שקל. אנחנו חושבים שהרשת שלנו תגדל וכבר היום היא משרתת כ-200 אלף לקוחות. לגבי המבצע – לגייס לקוחות עולה הרבה מאוד כסף. כשמישהו רוצה לבוא ולהטיב עם הלקוחות שלו ובכוונה עשינו את זה דרך מועדון הלקוחות ולא דרך תקשורת ובאים וכותבים שמשרד התקשורת יבדוק ויפעל נגד זה זה אבסורד הכי גדול". לוי תקף את ההתערבות של משרד התקשורת בשוק עם ההודעה שהוציא אתמול נגד המבצע. "במקום לעודד את זה, אז אומרים שיפעלו נגד – זה פשוט לא עושה הגיון. אני מקווה שהם לא יעשו כלום וגם עד עכשיו לא דיברו איתי בכלל מהמשרד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות