אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי מכירת הבורסה: העובדים הכריזו על סכסוך עבודה ומאיימים בשביתה צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

אחרי מכירת הבורסה: העובדים הכריזו על סכסוך עבודה ומאיימים בשביתה

ועד העובדים דרש להאריך את ההסכם הקיבוצי אבל הנהלת הבורסה בראשות המנכ"ל איתי בין זאב סירבה

05.09.2018, 16:00 | גולן חזני

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט 

עובדי הבורסה יוצאים למאבק מחודש נגד ההנהלה. לכלכליסט נודע כי ועד העובדים וההסתדרות הכריזו על סכסוך עבודה בעקבות אי הסכמות לדרישות שהציגו העובדים על רקע המכירה של מניות הבורסה וההנפקה הצפויה.

ועד העובדים שמיוצג ע"י עו"ד בני כהן, דרש להאריך את ההסכם הקיבוצי הנוכחי בשלוש-ארבע שנים נוספות אבל ההנהלה בראשות המנכ"ל איתי בן זאב סירבה.

                     

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג


 

71% ממניות הבורסה נמכרו בשבוע שעבר לקרן מניקיי וארבעה גופים בינלאומיים נוספים לקראת הנפקת הבורסה עד סוף השנה לפי שווי 551 מיליון שקל לפחות.

כבר לפני מספר חודשים, כפי שפורסם בכלכליסט, ביקשו חברי ועד הבורסה מההנהלה להבטיח להם כי במקרה של מכירה יוארך ההסכם הקיבוצי במספר שנים. הצדדים נכנסו אז לדיאלוג מסויים שלא העלה הסכמות. בנוסף דורשים העובדים מענק מכירה בגין עיסקת המניות, ואילו בן זאב מתנגד למתן מענק כזה.

בן זאב היה שותף להסכם הקודם שהעניק לעובדים 6% ממניות הבורסה. עובדי הבורסה נחשבים לקבוצת עובדים מהמתוגמלים במשק ושכרם החודשי הממוצע עומד על כ-50 אלף שקל. לועד העובדים היתה מערכת יחסים מול ההנהלה הקודמת, בראשות אמנון נויבך היו"ר, יוסי ביינארט המנכ"ל שנפטר, וגל לנדאו-יערי, המשנה למנכ"ל. בן-זאב ניסה והצליח לשפר את היחסים כששימר את מרבית התנאים של העובדים, אבל עתה הוא מוצא עצמו בחזית מולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות