אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הוועידה הלאומית

יעלון: "יש לנו כלכלה שמובילה לפערים חברתיים ואי שיוויון"

שר הביטחון לשעבר בוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט: "מצד אחד ההייטק עם ערך מוסף ופיריון גבוה ומצד שני, ישנם ענפים רבים שנשארים מאחור. רמת השירותים שהמדינה נותנת לציבור בחינוך, בריאות ותשתיות היא מהנמוכות ב-OECD"

05.09.2018, 16:26 | נעמי צורף

"היום יש בישראל שני מצבים של דואליות שצריכים להטריד כל אחד מאיתנו", אמר שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון במפגש נטוורקינג של בכירי המשק בחסות דאן אנד ברדסטריט שהתקיים היום (ד') במסגרת הוועידה הכללכית הלאומית של כלכליסט.

"יש פה כלכלה דואלית שמובילה לפערים חברתיים ואי שוויון בחלוקת ההכנסות - מצד אחד הייטק עם ערך מוסף ופיריון גבוה ומצד שני - ענפים רבים אחרים שנשארים מאחור עם פיריון ושכר נמוך. יש דואליות בין מצב המשק למצב רוב האזרחים, המשק במצב מצוין, תעסוקה מלאה, עודף במאזן התשלומים, אינפלציה בשליטה, גירעון תקציבי נמוך אבל רמת השירותים שהמדינה נותנת לציבור בחינוך, בריאות, תשתיות היא מהנמוכות ב-OECD. מי שיש לו, משלם על חינוך פרטי, רכב פרטי ומי שאין לו לא יכול להתקיים בכבוד ואני אפילו לא מדבר על אוכלוסיות מוחלשות במיוחד כמו קשישים, נכים ועוד".

קראו עוד בכלכליסט

משה בוגי יעלון, שר הביטחון לשעבר, צילום: עמית שעל משה בוגי יעלון, שר הביטחון לשעבר | צילום: עמית שעל משה בוגי יעלון, שר הביטחון לשעבר, צילום: עמית שעל

בוגי התייחס להעלאת דירוג האשראי של ישראל על ידי סוכנות P&S בחודש שעבר. P&S העלתה את הדירוג של ישראל לגבוה ביותר אי פעם, AA מינוס, ואמר: "זו תעודת כבוד למדינה, למדיניות הממשלתית, לכלכלת המדינה. במדינת ישראל יש כלכלה דינמית וצומחת. אני חושב שגם המצב הבטחוני גורם לזה, אני חושב שהמדיניות מושכלת ואני חייב גם לשבח אותה מבחוץ - מצלחים לשמור את הגבולות שקטים, לא נכנסים לעימותים מיותרים בעזה ובצפון, מצליחים לתת מענה לטרור הסכינים שדוכא. אפשר לראות שיש שיקול דעת, תבונה ושיש על מי לסמוך. המערכת הצבאית יודעת לנתב את הדברים באופן נכון".

במסגרת המפגש דיבר גם דורון כהן יו"ר ומנכ"ל דן אנד ברדסטריט ישראל ואמר: "לפני כשנתיים רכשה דן אנד ברדסטריט את cial – centro de inforacion America Latina ובכך הפכנו לשחקן הגדול ביותר ברשת העולמית של דן אנד ברדסטריט כשברשותנו 44 סניפים ברחבי העולם.

"המשמעות היא שמעבר לקיים עד כה, ביכולתנו לספק מידע מעמיק על חברות ועסקים ברחבי מרכז ודרום אמריקה, בדגש על מקסיקו, פנמה, ברזיל, ארגנטינה, פרו ועוד וכמובן לייצר חיבורים עסקיים עם חברות במדינות אלה".

בין השאר, באירוע נכחו איש העסקים דני גילרמן, אסתר אלדן מנכ"לית דלק ישראל, אבי יעקובוביץ מנכ"ל גב ים, אלי שגיב מנכ"ל לוריאל ישראל , זקו גבאי מנכ"ל דיסקרט, איש העסקים דוד פתאל וח"כ איילת נחמיאס ורבין.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות