אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אורלי לוי אבקסיס: "אנו מתגאים בכלכלה החזקה שלנו, אבל יש לנו הרבה אזרחים חלשים"

ח"כ לוי אבקסיס אמרה בוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט" כי "אומרים לנו, 'אנחנו מטפלים בבעיה, הנה יש החלטת ממשלה'. אבל רק פחות מ-30% מהחלטות הממשלה מבוצעות בסופו של דבר"

05.09.2018, 17:08 | אמיתי גזית

"אם לא יהיה היום מי שידאג למחר התוצאה תהיה גרועה, אנחנו רואים את זה יום יום שעה שעה. התחושה היא שאת השיטה צריך לשנות. את זה בכוונתי לעשות". כך אמרה היום ח"כ אורלי לוי אבקסיס בוועידה הכלכלית הלאומית 2018 של "כלכליסט".

לדבריה "ההנהגה של היום שכחה את הילדים שלנו. אותו ילד שלא תטפל בו היום תפגוש אותו באירועים אלימים - בכביש או בתור. אם היינו נותנים לו קרקע יותר מוצקה עם הרבה יותר הזדמנויות, הוא היה הופך ליחידה יצרנית כלכלית".

על פי לוי אבקסיס "בוועידה כלכלית כמו זו אתה שומע הרבה מאוד דוברים בסוגיות חברתית, אבל כאשר אנחנו מנסים להביא את התמונה של החברה הישראלית בפני חברי הכנסת, אלה שיכולים להביא לשינוי - אנחנו עושים את זה מול מליאה ריקה. תראו מה קורה במליאה כשיש דיון על עוני, על פערים בין עשירים לעניים, או כאלה שאנחנו הופכים אותם בהדרגה לעלובי החיים של החברה הישראלית. שכחנו את תפקידנו".

ח"כ אורלי לוי אבקסיס , צילום: עמית שעל ח"כ אורלי לוי אבקסיס | צילום: עמית שעל ח"כ אורלי לוי אבקסיס , צילום: עמית שעל

"האם יש זכויות שמוקנות רק לחתכים מסוימים בחברה?! אחרת אי אפשר להסביר את המצב שבו אנחנו נמצאים היום.

"יש הרבה כלכלנים שיאמרו כי 'החברתיים' מסוכנים, משום שהשמיכה הכלכלית קצרה. הם רואים בזה הוצאה, אבל אני באה להפריך את התפיסה שחברתי זה לא כלכלי. במדינת ישראל אנחנו אוהבים להתגאות בכלכלה החזקה שלנו, אנחנו מקבלים על כך שבחים מהעולם. אבל יש לנו הרבה אזרחים חלשים, יש קשישים שלילדים שלהם אין יכולת לגדל את ההורים שלהם. עצוב שלהחזיק את הקשישים במוסדות עולה 15 אלף שקל בחודש.

"בשורה ארוכה של יישובי פריפריה אין כיתת מחוננים אחת, אבל ברמת השרון יש 8 כיתות כאלה. האם ייתכן שהמשכל הוא לפי חלוקה גיאוגרפית, האם ה-DNA של הפריפריה פחות איכותי. כאשר וויתרת על אותו ילד מחונן, וויתרת על המצוינות שלו, וויתרת על הכנסות המדינה מהכישורים שלו. אולי בפריפריה גדל הזוכה הבא בפרס נובל.

"הנטל הכלכלי לא מתחלק נכון, אנשי הפריפריה חושבים שבמרכז הכל טוב, אבל בהרבה מקרים המרכז משרת את הפריפריה. מספר המיטות בבתי החולים גם במרכז הולך ופוחת. אז יכול להיות שהילדים שאנחנו מוותרים עליהם ירוקנו לנו את ארגז המסים שלנו, זו טרגדיה חברתית שלנו. אומרים לנו אנחנו מטפלים בבעיה, הנה יש החלטת ממשלה, אבל פחות מ-30% מהחלטות הממשלה מבוצעות בסופו של דבר", אמרה לוי אבקסיס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
יאללה בואו נעלה קצבאות
בואו נעלה קצבאות לזקנים ולנכים,לא רק נעלה,נקפיץ פי 2. קצבאות ילדים גם צריך להעלות כי יש הרבה משפחות עם ילדים שההורים לא עובדים. משכנתא, ניתן 90% משכנתא, ואם צריך גם שהמדינה תשלם משכנתא לחלשים. על העשירים,וכל עובדי ההיטק נעלה עת המס, כי זה ממש לא צודק שהם מרויחים הרבה. וגם נעשה כמו שעשית במיטב שנותייך השלטון, נצביע תמיד בעד המשך הגדלת תקציב הביטחון והעברות לחרדים. אורלי,תגלי לי,איך כסף גדל על העצים?
מני  |  06.09.18
11.
אורלי אבקסיס
סוף סוף משיהו שאומר את האמת.אולם לצערנו העם הבוחר נעול על ביבי שום דבר לא מענין אותו רק ביטחון כאילו סופרמן עומד עם רובה ומגן על ישראל.מצחיק ואת הביטחון באמת הביא עמיר פרץ שעמד על יצור כיפת ברזל לולא העקשנות שלו מי יודע כמה הרוגים היו לנו בשיגורים של חמאס לגבי תגובת שרת התרבות.האישה שלדעתי רחוקה התרבות ממנה זה אומר הכל מקווה שבבחירות הבאות לא נשמע ממנה במליאת הכנסת בושה וחרפה.
משה  |  06.09.18
לכל התגובות