אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאול אלוביץ' יורחק ממשרדי קבוצת בזק עד סוף נובמבר צילום: דנה קופל

שאול אלוביץ' יורחק ממשרדי קבוצת בזק עד סוף נובמבר

שני ילדיה של איריס אלוביץ', מבקשים מביהמ"ש לשחרר שני כלי רכב שנתפסו על ידי המשטרה וכן כספים שנתפסו בחשבונות. לטענתם: כלי הרכב והכספים שייכים להם ולא לבני הזוג אלוביץ'

05.09.2018, 18:45 | תומר גנון

תיק 4000: בעל השליטה בבזק, איש העסקים שאול אלוביץ', ואשתו איריס, יורחק ממשרדי החברה עד סוף חודש נובמבר, וצו עיכוב היציאה מהארץ שהוצא נגדם יישאר על כנו. כך סוכם בין היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ) שבמשטרה ורשות ני"ע, שחוקרות את הפרשה, לבין סנגוריהם של השניים, עוה"ד ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר.

קראו עוד בכלכליסט

"לאור העובדה כי מדובר בפרשה מורכבת ומסועפת אשר חקירתה טרם נסתיימה", נכתב בהודעה להארכת התנאים המגבילים שנשלחה בשבוע שעבר לאישורו של שופט בית משפט השלום בת"א, עלאא מסאוורה, "ועל מנת שיהיה ניתן למצות את החקירה, בית המשפט מתבקש להאריך את הרחקתו של אלוביץ' ממשרדי קבוצת בזק למשק 45 ימים נוספים (23.11.18)".

אלוביץ' נעצר בחודש פברואר ביחד עם אשתו איריס, בנו אור ומעורבים נוספים - בהם מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר, ויועץ התקשורת של משפחת נתניהו, ניר חפץ, שהפכו מאז לעדי מדינה. על פי החשד אלוביץ' ואישתו שיחדו את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אישתו שרה ובנו יאיר. זאת בתמורה למתן אישור משרד התקשורת לעסקה משנת 2015 שבמסגרתה בזק רכשה את מניותיו של אלוביץ' ב- yesתמורת 1.05 מיליארד שקל.

מימין: איריס ושאול אלוביץ מימין: איריס ושאול אלוביץ' (ארכיון) | צילומים: אוהד צויגנברג מימין: איריס ושאול אלוביץ

על פי החשד בפרשה הזאת, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שחתם על הסכם עד מדינה, שלמה פילבר, קידם את אישור העסקה במשרד התקשורת, בתמורה לסיקור מלטף שקיבלו בני משפחת נתניהו באתר "וואלה" שבשליטת אלוביץ'.

בתוך כך, היום נערך דיון בבית משפט השלום בבקשת שני ילדיה של איריס אלוביץ', לשחרר שני כלי רכב שנתפסו על ידי המשטרה וכן כספים שנתפסו בחשבונות. לטענת עורכי דינם של השניים, איתן מעוז ודניאל עינב, כלי הרכב והכספים שייכים להם ולא לבני הזוג אלוביץ' ולכן יש לשחררם.

הפרקליטות, באמצעות עוה"ד ניצן וולקן ואמיר טבנקין, התנגדה לבקשה וטענה שהזכות בכספים שייכית להורים. לגבי כלי הרכב הפרקליטות הסכימה לשחררם בתמורה להפקדה של 15% משווים. השופט מסווארה יפרסם החלטה בעניין זה, כמו גם לגבי בקשת בני הזוג לשחרר את רכושם שנדונה בשבוע שעבר, בימים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות