אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש תמורה לחשיפה: שכר הקיבוצניקים בגולן פלסטיק אושר צילום: אביהו שפירא

יש תמורה לחשיפה: שכר הקיבוצניקים בגולן פלסטיק אושר

בדרך להסכם הניהול נדרשה החברה לחשוף את שכרם של נושאי המשרה חברי קיבוץ שער הגולן. בראש: סמנכ"ל עם שכר חודשי של 60 אלף שקל

06.09.2018, 07:02 | חזי שטרנליכט

אסיפת בעלי המניות של חברת גולן פלסטיק נכנעה לדרישות הקיבוצניקים משער הגולן - ואישרה להם את הסכם הניהול החדש בחברה, הכולל בונוסים ותגמולים. לאחר שנדון ושונה בחודשים האחרונים, דיווחה אתמול החברה כי בקרב בעלי המניות שאין להם עניין אישי, כלומר המוסדיים והציבור שאינו חלק מהאחזקות בשליטה, ההסכם עבר ברוב מוחלט. קיבוץ שער הגולן מחזיק ב־67.7% ממניות החברה.

קראו עוד בכלכליסט

בסוף אוגוסט דיווחה החברה כי ב־2017 שולמו לשלושת חברי הקיבוץ שהם נושאי משרה במפעל בונוסים של 261 אלף שקל, ולנושאי המשרה השכירים במפעל, שבעה במספר, בונוסים של 727 אלף שקל. ב־2017 היקף הבונוסים היה הגבוה ביותר מאז 2012, הן לחברי הקיבוץ נושאי המשרה והן לשכירים המכהנים בחברה הציבורית.

מפעל גולן פלסטיק בקיבוץ שער הגולן, צילום: אביהו שפירא מפעל גולן פלסטיק בקיבוץ שער הגולן | צילום: אביהו שפירא מפעל גולן פלסטיק בקיבוץ שער הגולן, צילום: אביהו שפירא

כחלק מהמגעים עם הגופים המוסדיים בעניין הסכם הניהול של הקיבוץ, נדרשה גולן פלסטיק, המייצרת צנרת מפוליאתילן, להציג בטבלה את מדיניות התגמול לחברי הקיבוץ באופן פרטני.

מהטבלה עלה כי הקיבוצניקים משער הגולן המועסקים בחברה לפי המפתח הבא: שלושה סמנכ"לים ומנהל ייצוא משתכרים 60 אלף שקל בחודש, חמישה מנהלי מחלקות משתכרים 35 אלף שקל, מהנדסת בכירה משתכרת 30 אלף שקל, חמישה מהנדסים ואנשי שיווק משתכרים 25 אלף שקל בחודש, ועוד 20 עובדים זוטרים יותר משתכרים בין 15 ל־22 אלף שקל בחודש. לפי ההסכם החדש, כיום מועסקים 35 חברי קיבוץ בחברה, בהם ארבעה נושאי משרה.

התשלומים ששילמה החברה לקיבוץ כחלק מההסכמים ביניהם הסתכמו בשנת 2016 ב־14.8 מיליון שקל. אלה כללו שכר לכוח אדם בעלות של 5.95 מיליון שקל, דמי שכירות בסך של כ־6.9 מיליון שקל, תגמולים לפי הסכם השירותים של כ־1.25 מיליון שקל וגמול לדירקטורים של 701 אלף שקל. ב־2017 חלה עלייה בכל הסעיפים, והסכום גדל ל־15.5 מיליון שקל.

גולן מוצרי פלסטיק נסחרת לפי שווי של 265 מיליון שקל נכון לאתמול. מוצריה משמשים, בין היתר, להקמת צנרת לדירות מגורים, לאספקת מים ולחימום תת־רצפתי. החברה סיימה את הרבעון השני עם מכירות של 84.9 מיליון שקל ורווח נקי של 4.9 מיליון שקל, שיפור קל בהשוואה לתוצאות הרבעון הראשון. לחברה הון עצמי של קצת יותר מ־200 מיליון שקל, המהווה כ־61% מהמאזן שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות