אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אובר: החקירות לא ישפיעו, ההנפקה תתקיים ב-2019 כמתוכנן צילום: בלומברג

מנכ"ל אובר: החקירות לא ישפיעו, ההנפקה תתקיים ב-2019 כמתוכנן

הרשויות בארה"ב חוקרות את ענקית שיתוף הנסיעות על אפליה מגדרית ופרשת שוחד, אך המנכ"ל קוסרשאהי אמר שתוכנית ההנפקה מתקדמת כסדרה. בנוסף, סיפר שאינו חושש ממצב בו ליפט תקדים את החברה בבורסה, ושאין בכוונתו לוותר על תחום הרכב האוטונומי

06.09.2018, 10:36 | עומר כביר
אובר נמצאת בדרך להנפקה בשנה הבאה והחקירות השונות שמתנהלות נגד החברה לא צפויות לשבש את תוכניותיה בתחום - כך אמר מנכ"ל שירות הזמנת הנסיעות, דארה קוסרשאהי, בראיון עם רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

ביולי דיווחה סוכנות הידיעות שנציבות שוויון הזדמנויות בתעסוקה חוקרת את החברה בחשד לאפליה מגדרית בסוגיות כמו שכר. באוגוסט שנה שעברה הודתה החברה שהיא משתפת פעולה עם חקירה ראשונית של משרד המשפטים לגבי עבירות אפשרויות על חוקי שוחד.

דארה קוסרשאהי, מנכ"ל אובר, צילום: Expedia דארה קוסרשאהי, מנכ"ל אובר | צילום: Expedia דארה קוסרשאהי, מנכ"ל אובר, צילום: Expedia

ואולם, לדברי קוסרשאהי לחקירות אלו אין השפעה על תוכניות ההנפקה של החברה. "אנחנו עובדים עם מספר גורמים כדי לפתור את הסוגיות", הוא אמר לרויטרס, והוסיף: "אובר נערכת לענות על הדרישות מחברה ציבורית. אין תחרות לקצבי הצמיחה ולגודל שלנו. אנחנו בדרך ל-IPO בשנה הבאה, בהתאם לתנאי השוק".

מנכ"ל אובר גם אמר שהוא לא חושש מכך שליפט, היריבה המרכזית של החברה בארה"ב, תצא להנפקה לפניה. "יהיה די ביקוש לשתי החברות. היסטורית, היה הרבה מימון לאובר ולליפט, ואנחנו לא חושבים שזה יתשנה. יש כאן שוק ענק".

קוסרשאהי הצהיר גם בפה מלא שהחברה לא מתכננת לעצור או למכור את פעילות הרכב האוטונומי שלה – בהתאם להערכות שהתבססו בעקבות השקעת הענק של טויוטה וההודעה על שת"פ בין שתי החברות בתחום. וזאת, חרף התאונה במרץ שבה נהרגה הולכת רגל, כתוצאה מכשל במערכות הרכב האוטונומי של אובר.

"אנחנו לא מתכוונים למכור את קבוצת הטכנולוגיות המתקדמות בשלב זה", הצהיר המנכ"ל. "בסופו של דבר, אנחנו בונים נכס גדול ונוכל להוון אותו איך שנרצה. זה לא משהו שאנחנו חושבים לעשות בשלב הזה". הוא העריך עוד שהחברה תחדש בהמשך השנה את נסיעות המבחן של המכוניות האוטונומיות שלה: "אנחנו רוצים שהטכנולוגיה תהיה מוכנה לפריים טיים מוקדם ככל האפשר".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות