אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יום שני רצוף של ירידות חדות בשוק המטבעות הדיגיטליים צילום: שאטרסטוק

יום שני רצוף של ירידות חדות בשוק המטבעות הדיגיטליים

על רקע ביטול הקמת מחלקת המסחר במטבעות דיגיטליים בגולדמן זאקס ושינויים נוספים - הביטקוין איבד 9.8% מהשווי שלו ונסחר ברמה של 6,422 דולר. ריפל, אתר וליטקוין נפלו אף הם

06.09.2018, 13:45 | שירות כלכליסט
ירידות חדות בשווי המטבעות הדיגיטליים, זו הפעם השנייה בתוך פחות מ-24 שעות. המטבעות קרובים לשפל של תשעה חודשים, על רקע החשש שהאימוץ הרחב יותר של נכסים דיגיטליים ייארך יותר זמן מכפי שציפו.

קראו עוד בכלכליסט

ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הגדול ביותר, איבד 9.8% מהשווי שלו ונסחר ברמה של 6,422 דולר, נכון לשעות הצהריים בהונג קונג. מדד המטבעות הדיגיטליים של בלומברג (The Bloomberg Galaxy Crypto Index), שמנטר את הנכסים הדיגיטלים הגדולים ביותר, נסחר קרוב לרמתו הנמוכה ביותר מאז נובמבר השנה שעברה, זאת לאחר שגם המטבעות היריבים - ריפל, אתר וליטקוין נפלו.

הירידות מגיעות לאחר שהסוחרים המאמינים בכוחם של המטבעות הדיגיטלי ומעריכים כי הרחבת מאגר המשתמשים תוביל לעליית מחירים, התמודדו לאחרונה עם שורה של אכזבות. ביום רביעי דיווח האתר ביזנס אינסיידר כי בגולדמן זאקס נסוגים מתכנית להקים מחלקה למסחר במטבעות דיגיטליים, ואילו ביום שלישי פלטפורמת המסחר ShapeShift הודיעה כי תחל לבקש מהמשתמשים מידע אישי – מדיניות שעלולה להבריח לקוחות רבים המעוניינים לשמור על אנונימיות. המהלך מגיע לאחר שבחודש שעבר החליטו הרגולטורים בארה"ב לדחות שוב הצעות של קרנות הנסחרות בביטקוין.

ביטקוין, צילום: שאטרסטוק ביטקוין | צילום: שאטרסטוק ביטקוין, צילום: שאטרסטוק

"התכנית של גולדמן זאקס עוררה בקרב משקיעים פרטיים רבים את התקווה לנוכחות גדולה יותר מצד משקיעים מוסדיים", הסביר סטיבן אינס מחברת המסחר אואנדה (Oanda Corp). "זהו סימן שלילי בכל הקשור לנזילות".

בנקים וחברות השקעה רבים אמנם התנסו אמנם בעולם המטבעות הדיגיטליים, אך טווח רחב של חששות החל משימוש בכסף להלבנות הון או מניפולציות של השוק ועד להיעדר הרגולציה מונעים אימוץ נרחב. שווי השוק של המטבעות הווירטואלים צנח ב-75% מהשיא של 204 מיליארד דולר שנרשם בינואר, כך לפי הנתונים שאספו בחברת CoinMarketCap.com.

אינס מעריך כי הרף הבא שיש לעקוב אחריו בקשר לביטקוין הוא שווי של 5,000 דולר. לדבריו, ירידה מתחת לרף הזה עלולה להאיץ את קצב צבירת ההפסדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות