אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת המסרונים: עו"ד שחם-שביט מערער על השעייתו עד 2021 צילום: אוראל כהן

פרשת המסרונים: עו"ד שחם-שביט מערער על השעייתו עד 2021

היועץ המשפטי של מחלקת החקירות של רשות ני"ע הגיש היום לבית המשפט המחוזי בירושלים הודעת ערעור על גזר הדין המשמעתי של בית הדין של נציבות שירות המדינה. השבוע, בעקבות עתירתה של השופטת רונית פוזננסקי-כץ, החליט בג"ץ לעכב את הדחתה

06.09.2018, 14:27 | תומר גנון ואדריאן פילוט

פרשיית המסרונים: עו"ד ערן שחם-שביט, היועץ המשפטי של מחלקת החקירות של רשות ני"ע שהושעה מהתפקיד, הגיש היום לבית המשפט המחוזי בירושלים הודעת ערעור על גזר הדין המשמעתי של בית הדין של נציבות שירות המדינה. נימוקי הערעור יוגשו בהמשך על ידי עורך דינו, עודד סבוראי.

קראו עוד בכלכליסט

בית הדין התערב בהסדר הטיעון שהנציבות גיבשה עם שחם-שביט והחליט להחמיר בעונשו ולהרחיקו מהתפקיד עד תחילת 2021.

במסגרת הסדר הטיעון, שבעקבותיו שב שחם-שביט לעבוד ברשות, נקבע כי הוא יקבל נזיפה חמורה ויורד בדרגה אחת למשך שנה אחת וישמש במשך 9 חודשים בלבד כעורך דין במחלקת החקירות של הרשות.

עו"ד ערן שחם-שביט, צילום: אוראל כהן עו"ד ערן שחם-שביט | צילום: אוראל כהן עו"ד ערן שחם-שביט, צילום: אוראל כהן

עם זאת, באופן חריג, התערב בית הדין המשמעתי בהסדר בחודש אוגוסט, וקבע כי רק תוך כשנתיים וחצי יוכל שחם-שביט לשוב לתפקידו הקודם כיועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות. עד תחילת שנת 2021, שחם שביט לא יוכל לייצג את הרשות בערכאות משפטיות.

"אלמלא הסדר הטיעון", נכתב בפסק הדין של השופטים אורי כהן, סוזי לוי ואפרת נאות מרקוביץ, "ראוי היה להשית על הנאשם אמצעי משמעת של פסילה לתפקיד היועמ"ש של רשות ציבורית כלשהיא, לרבות תפקיד יועץ משפטי של מחלקת החקירות ברשות ני"ע, והערה מתפקידים אלה לתקופה ממושכת מאוד. בכך היה ניתן לצקת תוכן ממשי לתכליות המניעתיות וההרתעתיות של הדין המשמעתי, ולשמירה על תדמיתו הראויה בעיני הציבור". 

ביום ראשון השבוע עתרה השופטת רונית פוזננסקי-כץ לבג"ץ נגד ההחלטה להדיחה לצמיתות משיפוט בעקבות פרשת המסרונים, ובעקבות הסכמת המדינה החליט בג"ץ לעכב את הדחתה - עד לאחר שיכריע בעתירתה.

במסגרת פרשיית המסרונים, נחשפה בערוץ 10 התכתבות וואטסאפ בין שחם-שביט לשופטת בית משפט השלום בת"א, רונית פוזננסקי-כץ. על פי בית הדין המסרונים, שעסקו בבקשת צוות החקירה המשותף של המשטרה ורשות ני"ע להארכות מעצר, נשאו אופי אישי שפגעו בתדמית שירות המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
חייב להדיחה לצמיתות
אסור בתכלית האיסור שהשופטת תשאר בתפקידה . השופטים חייבים להיות נקיים מכל רבב . שופטי צדק ויושר. שופטת שמחליפה מסרונים באופן כזה לא ראויה לשמש כשופטת. היא פוגעת באמון הציבור. עם ישראל לא רוצה לעמוד בפני שופטים כאלה. השופטים חורצים גורלות .אסור לתת לאחת כזאת לחרוץ גורל. בושה וחרפה למערכת המשפט אם תמשיך לשמש בה. היא בפרוש מדברת על רמיה. העמדת פנים זה רמיה. כיצד יתכן לתת לרמאית לשבת כשופטת???
שוהם  |  06.09.18
לכל התגובות