אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפעם זה לתמיד: טוויטר חסמה את החשבון של אלכס ג'ונס צילום: TNS

הפעם זה לתמיד: טוויטר חסמה את החשבון של אלכס ג'ונס

הרשת החברתית חסמה לצמיתות את חשבונות המשתמש של השדרן הימני הקיצוני - בהמשך לצעדים דומים על ידי פלטפורמות מרכזיות אחרות

07.09.2018, 08:35 | עומר כביר
כבר לא החברים של אלכס: טוויטר חסמה הלילה לצמיתות את חשבונות המשתמש של שדרן הרדיו הימני קיצוני אלכס ג'ונס ושל תוכניתו המקוונת Infowars – האחרונה מבין הפלטפורמות המרכזיות לעשות זאת.

קראו עוד בכלכליסט

ג'ונס הוא מהסמלים הבולטים תנועת האלט-ימין בארה"ב, והתוכנית היומית שלו רוויה בתיאוריות קונספירציה הזויות, שנאה, להט"בופוביה, איסלאמופוביה וסתם גזענות מסורתית. לפני כחודש, החלו פלטפורמות מרכזיות לחסום את הפעילות של ג'ונס ותוכניתו, כשלספוטיפיי הצטרפו במהרה אפל, יוטיוב ופייסבוק.

אלכס ג אלכס ג'ונס | צילום: Infowars אלכס ג

טוויטר נותרה השחקנית המרכזית היחידה שלא חסמה אותו לצמיתות, אם כי אחרי לחץ מאסיבי חסמה את ג'ונס לשבוע בלבד. השבוע דיווח הוול סטריט ג'ורנל שמנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, ביטל החלטה של הצוות שאחראי על הנושא והתיר לג'ונס להמשיך ולפעול.

ואולם, עתה נשברה טוויטר סופית. "היום, השענו באופן קבוע את @realalexjones ו-@infowars מטוויטר ומפריסקופ", נכתב בהודעה שפורסמה באחד החשבונות הרשמיים של טוויטר: "נקטנו בפעולה הזו על סמך דיווחים על ציוצים וסרטונים שהועלו אתמול ושמפירים את המדיניות שלנו, בנוסף להפרות עבר של החשבונות".

הודעת טוויטר מתייחסת לשורה של פוסטים שפרסם ג'ונס בעת ביקור בוושיגטון די.סי. לשם הגיע כדי "לדווח" על עדותם בסנאט של דורסי וסמנכ"לית התפעול של פייסבוק, שריל סנדברג. אלו כללו תמונה עימות תוקפני עם הסנאטור מרקו רוביו, הטרדה משודרת בת 10 דקות שתועדה ב-CNN.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הגרסה הרשמית לפיגועי 11 בספטמבר היא לחלוטין לא נכונה
התקשורת לא תספר לכם לעולם, אבל הגרסה הרשמית לפיגועי 11 בספטמבר (מה שנקרא בישראל "אסון התאומים") היא לחלוטין לא נכונה. שום דבר בה לא נכון. התקשורת לא רוצה שאתם תדעו על כך, ובמיוחד שלא תדעו על קריסתו של בניין מס' 7, שבע שעות לאחר קריסת מגדלי התאומים. אם אתם לא מאמינים - תבדקו בעצמכם. חפשו את הספר "את זה לא תשמעו בתקשורת".
רק שתהיו בעניינים  |  07.09.18
5.
הוא אמיתי וזה לא תיאוריות קונספירציה
חוסמים אותו כי פוחדים מהאמת שהוא חושף אפילו היוטיוב המעוז האחרון של חופש הביטוי גועל נפש עכשיו כל הדברים שירצו לחסום יקראו לזה קונספירציה שלום לדמוקרטיה, מזל שהורדתי כמה סרטונים שלו מהיוטיוב ידעתי שהיום השחור הזה יגיע במסווה של דמוקרטיה התקשורת הממסדית עושה את הצעד הכי לא דמוקרטי
אני לא מאמין אחד הטובים שיש  |  07.09.18
לכל התגובות