אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי המניות מסתכלים? מאסק עישן מריחואנה במהלך ראיון צילום מסך: טוויטר

בעלי המניות מסתכלים? מאסק עישן מריחואנה במהלך ראיון

מייסד טסלה נראה מעשן, וכן שותה ויסקי, בראיון שנמשך כשעתיים וחצי לפודקאסט של הקומיקאי ג'ו רוגאן; במקביל הוגשה תביעה נגדו ונגד החברה על פרסום מידע מסולף במטרה לנפח את שווי טסלה

07.09.2018, 13:00 | שירות כלכליסט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון של כלכליסט

אחרי ההצהרות על הפיכת טסלה לחברה פרטית וחזרה מהן בעקבות חקירת הרשויות בארה"ב, אלון מאסק מסתבך בצרות נוספות: מייסד ומנכ"ל החברה נראה כשהוא מעשן מריחואנה במהלך ראיון לפודקאסט "The Joe Rogan Experience". הראיון לקומיקאי מקליפורניה נמשך כשעתיים וחצי ובמהלכן נראה מאסק שהוא גם שותה ויסקי תוך שהוא מתייחס לשורת נושאים כמו אינטליגנציה מלאכותית, סוף היקום ואפילו להביורים. מניית טסלה יורדת ב-1.1% בשלב טרום המסחר בוול סטריט.

קראו עוד בכלכליסט

רוגאן, המוכר כקומיקאי, נראה במהלך הראיון כשהוא מעשן "מריחואנה עם טבק" ושואל את אורחו "אתה בטח לא יכול (לעשות זאת) בגלל בעלי המניות, נכון"?. מאסק ענה "זה חוקי, לא?". בשלב זה אישר רוגאן את הדברים (עישון מריחואנה הוא אכן חוקי בקליפורניה) ומאסק אמר "בסדר" ושאף מהסיגריה של רוגאן. מאסק אמר ש"אני לא מעשן מריחואנה באופן קבוע". מטעם טסלה לא נמסרה תגובה.

מדובר בהופעה הפומבית הראשונה של מאסק לאחר הצהרתו על הפיכת טסלה לפרטית והחזרה בו מכך לאחר כשבועיים וחצי, והיא נעשית באחד הפודקאסטים הפופולריים בארה"ב. האירועים האחרונים העלו גם חששות לגבי מצבו הבריאותי של מאסק. הוא העניק לאחרונה לניו יורק טיימס ראיון רגשני בו אמר שחבריו חוששים שיגיע למצב של תשישות יתר. העיתון דיווח גם ששני מקורבים לדירקטוריון יצרנית המכוניות החשמליות הביעו גם הם דאגה לגבי עומס העבודה בו נתון מאסק, ומכך שהוא משתמש בכדורי שינה מסוג אמביאן.

מאסק גם אמר בראיון לרוגאן שניהול טסלה הוא הדבר הקשה ביותר מכל מיזמיו האחרים. "קשה מאוד לשמור על חברת ייצור מכוניות בחיים", הוא אמר.

 

תביעה נגד טסלה ומאסק 

בתוך כך סוכנות בלומברג מדווחת כי אנדו לפט, מייסד חברת Citron Research אנדרו לפט, שהוא גם סוחר בשורטים, תובע את טסלה ואת מאסק בטענה לניפוח הביטחונות של מניות החברה, ובכך גם את מחיר המניות. זאת סביב הסאגה הנוגעת לרצונו של מאסק להפוך את החברה לפרטית.

בתביעתו טוען לפט שהוא מייצג קבוצת משקיעים שסחרו במניות טסלה בין ה-7 ל-17 באוגוסט, ובה מאוזכר "הסכסוך הארוך של מאסק עם השורטיסטים". לטענתו, מאסק ניסה לפגוע במשקיעים אלה, אך למעשה פגע בעל משקיעי החברה בשל פרסום המידע המסולף.

האירועים סביבם נסובה התביעה החלו ב-7 באוגוסט, אז צייץ מאסק שהוא "שוקל להפוך את טסלה לפרטית במחיר של 420 דולר למניה", ושהמימון לכך "כבר שוריין". ומאוחר יותר הוסיף ש"תמיכת המשקיעים כבר מובטחת, אך הצעד עוד תלוי בהצבעתם".

מניות טסלה נסקו בעקבות הדברים, והגיעו לשיא יומי של 387.46 דולר למניה, לפני שסגרו את המסחר במחיר של 379.57 - עלייה של כמעט 11% בערכן לעומת יום המסחר הקודם. נפח המסחר במניות החברה הגיע לשיא של 30 מיליון מניות, כך נטען בתביעה. מאסק הודיע כאמור מאוחר יותר שהחליט לרדת מהתוכנית.

לפט נודע כשהיה אחד המבקרים המוקדמים של חברת הפארמה וליאנט לפני קריסתה בשלהי 2015. באוקטובר אותה שנה האשימה סיטרון של לפט את ווליאנט בנקיטת אסטרטגיה הדומה לזו של אנרון שקרסה - כולל רישום מכירות שקרי באמצעות לקוחות מזויפים. מניות ווליאנט איבדו אז 86% מערכן בעקבות הדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות