אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד משהו שירגיז את טראמפ: שיא בעודף המסחרי של סין מול ארה"ב צילום: csmonitor.com

עוד משהו שירגיז את טראמפ: שיא בעודף המסחרי של סין מול ארה"ב

לפי הנתונים שהתפרסמו היום, נרשם בחודש שעבר עודף של 31 מיליארד דולר - עלייה של 15% מראשית השנה; זאת למרות האטה כוללת בקצב הצמיחה של היצוא הסיני

08.09.2018, 14:01 | שירות כלכליסט
העודף המסחרי של סין עם ארה"ב התרחב באוגוסט, זאת על אף שנרשמה האטה כללית בקצב הצמיחה של היצוא ממנה. הנתונים הללו עלולים לגרום לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ להסלים אף יותר את מלחמת הסחר שפרצה בין המדינות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי רויטרס, העודף המסחרי מול שוק היצוא המוביל של סין - נתון בעל רגישות פוליטית רבה - טיפס באוגוסט ל-31.05 מיליארד דולר מ-28.09 מיליארד דולר ביולי, ובכך עקף את השיא שנרשם ביוני. מאז תחילת השנה העודף המסחרי של סין מול ארה"ב עלה ב-15%.

טראמפ. יכעס עוד יותר?, צילום: גטי אימג טראמפ. יכעס עוד יותר? | צילום: גטי אימג'ס טראמפ. יכעס עוד יותר?, צילום: גטי אימג

עם זאת, הצמיחה השנתית בייצוא של סין הואטה במקצת בחודש שעבר לשיעור של 9.8%, כך עולה מנתונים שפרסמה היום (שבת) לשכת המכס במדינה. זהו שיעור הצמיחה הנמוך ביותר מאז מרץ. הנתונים אף פספסו את תחזיות האנליסטים, שציפו לעלייה ב-10.1% בייצוא. ביולי נרשמה עלייה של 12.2%.

בכל זאת, המשקיעים חוששים מההשלכות שיש לדבר מול ארה"ב. רק אתמול הזהיר טראמפ כי הוא מוכן להטיל מכסים על כמעט כל היבוא הסיני לארה"ב - בסך 267 מיליארד דולר. זאת בנוסף למכסים על סחורה בשווי 200 מיליארד דולר שהוא צפוי להטיל בימים הקרובים. 

עוד דווח היום כי היבוא לסין, המסמל את חוזקו של הביקוש המקומי, עלה בחודש שעבר ב-20%, זאת בעוד שהאנליסטים ציפו לעלייה של 18.7%. לשם השוואה, בחודש יולי עלייה מפתיעה של 27.3%. בעקבות זאת העודף המסחרי הכולל של סין עבור אוגוסט עומד על 27.91 מיליארד דולר. פירוש הדבר הוא שהעודף המסחרי מול ארה"ב גדול מכלל העודף המסחרי, כך שסין תיכנס לגירעון אם המסחר מול ארה"ב לא יילקח בחשבון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות