אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השיטות של צה"ל ושל אלופי הגיימינג: 10 טיפים וטריקים לפורטנייט

מדריך כלכליסט

השיטות של צה"ל ושל אלופי הגיימינג: 10 טיפים וטריקים לפורטנייט

איך בונים בסיס ואיך הורסים בסיס, למה אסור להתמכר לרובה הצלפים, איך יוצאים להסתערות והיכן הכי כדאי להניח מלכודת; "כלכליסט" מציג: קורס רובאי 07 למשחק הפופולרי

11.09.2018, 16:08 | ניצן סדן
פורטנייט הוא כותר הגיימינג ההמוני הכי חזק בשוק, ומדובר במשחק עתיר אפשרויות - מה שנותן הרבה מקום למהלכים יצירתיים. במדריך זה תמצאו 10 טיפים שאספנו עבורכם מגיימרים מקצועיים, תורות לחימה אמיתיות וקצת היגיון בריא; כך תשפרו את הסיכוי לחסל כל יריב ולהפוך לשליטי האי.

קראו עוד בכלכליסט

1. הכניסה לקרב. המצנח נפתח אוטומטית בגובה המינימום שלו, כשאתם צוללים לכיוון גבולות האי, אל הים. לכן, חכם לבחור נקודה במפה שאינה מסומנת בשם, לצלול לכיוון הים בקרבתה ואז להגיע כשהמטריה נפתחת. למה? כי רוב השחקנים ינסו להגיע ללב אזורי הקרב; חכם יותר לנחות בשוליים, לצוד שחקנים בדרך למרכז ולשפר את הציוד לאט לאט. כך גם תיתקלו בפחות התנגדות, כשבידיכם נשק טוב יותר.

נכנסים מהפינה הרחוקה נכנסים מהפינה הרחוקה נכנסים מהפינה הרחוקה

2. שחקו עם האוזניים. התרגלו לזהות רעש של כלי נשק ספציפיים, כדי לדעת איזה איום מחכה לכם מעבר לגבעה או לפינה. בנוסף, אם אתם שומעים קרב יריות סמוך, אל תרוצו פנימה; התקרבו לאט והמתינו שיסתיים; כך תוכלו לתפור ממרחק את הקבוצה המנצחת, כשהיא שחוקה ועמוסת שלל שהשיגה מהקבוצה המפסידה.

"שקט, שמעתי אפיק לאנצ "שקט, שמעתי אפיק לאנצ'ר" "שקט, שמעתי אפיק לאנצ

3. אל תתמכרו לרובי צלפים. בזמן קרב, נסו לצמצם טווח אל האויב, כשאתם גורמים לו להישאר מאחורי מחסה באש רובה צלפים - אש רתק. אבל קחו בחשבון שלא קל לסיים את הקרב בצליפה, ברגע שהאויב יודע שאתם שם. לכן, החליפו במהירות בין רובה הצלפים לנשק סער כשאתם מתקרבים או יוצאים לאיגוף. מטרת רובה הצלפים פה היא להשאיר את האויב בנקודה אחת, כדי שתוכלו לאגף אותו בקלות.

רובה הצלפים: דעו להשתמש בו ככלי רתק רובה הצלפים: דעו להשתמש בו ככלי רתק רובה הצלפים: דעו להשתמש בו ככלי רתק

4. צרו בלבול. הקרב בפורטנייט יכול להיות עשיר באירועים, וכל שחקן יודע את זה. ולכן, נסו ליצור מצב בו יתקשה האויב לדעת אם אתם לבד, אם נכנסו לאזור צוותים נוספים ומול מה הוא עומד. השיטה היא פשוט לייצר רעש; כשאתם יודעים היכן ממוקם האויב, די בלהשליך רימון או לירות רקטה 90 מעלות ממנו, כדי לגרום לו לוודא שהמצב לא עומד להסתבך עם כניסה של עוד שחקנים. והשניות הללו יקרות מאוד; תוכלו לנצח אותן ביציאה לאיגוף.

הבאלגן הוא חברכם. השתמשו בו הבאלגן הוא חברכם. השתמשו בו הבאלגן הוא חברכם. השתמשו בו

5. שיטות חי"ר. בתי הקברות מלאים בחיילים וירטואליים שיצאו למתקפות חזיתיות סתמיות; אל תסתערו מטווח ארוך בלי שיהיו לכם הרבה מכשולים טבעיים להסתתר מאחוריהם(סלעים, עצים, מבנים). אל תרוצו יותר משתיים-שלוש שניות בשטח פתוח. הטילו רימון לפני ההסתערות הסופית - כל מה שימשוך את תשומת ליבו האויב ויקשה עליו לראות אתכם ולפגוע בכם. וזיכרו שלא תמיד חכם להסתער; לעיתים קרובות עדיף לברוח כדי למשוך את האויב אחריכם, ואז להניח לו מארב.

חשופים בשטח? לא זמן טוב להסתערות ישירה חשופים בשטח? לא זמן טוב להסתערות ישירה חשופים בשטח? לא זמן טוב להסתערות ישירה

6. בניית בסיס. עיצובי בסיסים הם עניין של טעם, אך חשוב לזכור שמבצר גדול ומפואר הוא יותר מגניב מאשר שימושי; עדיף לתכנן את הבסיס כך שיהיו בו כמה שכבות מכשול (גדרות עץ, למשל) ומאחורי כל מכשול - מלכודות ומוקשים. החוק הוא פשוט: כל מכשול נפרץ בסוף, אבל מעכב את האויב. וכשהוא מתעסק בפריצת המכשול, הוא חשוף לאש שלכם. זה עובד יופי; כל צבאות העולם נשענים על העיקרון הזה - כולל צה"ל. ולגבי חומרים - קחו בחשבון שכשחוטבים עץ גדול, שחקנים אחרים יראו וישמעו אותו נופל ויבואו לחפש אתכם. לכן, הקפידו לאסוף עץ רק כשמד הבריאות שלכם במצב טוב.

הבסיס הזה יפה, אבל לא בהכרח אפקטיבי הבסיס הזה יפה, אבל לא בהכרח אפקטיבי הבסיס הזה יפה, אבל לא בהכרח אפקטיבי

7. הגנת הבסיס. מקמו מלכודות, אך זיכרו שמלכודת לא עובדת בלי פיתיון. הציבו מלכודת על קיר חיצוני והתמקמו בנקודת תצפית טובה בתוך הבסיס. כשאויב תוקף, שימו לב לקצב ההתקדמות שלו. אם הוא מסתפק בירי מרחוק, יתכן שיהיה עליכם לצאת למתקפת נגד. אך אם הוא מתקדם אל עבר הבסיס, חכו שיהיה קרוב מאוד ואז צאו ועימדו ליד הקיר הממולכד ופיתחו באש. ודאו שראו אתכם ושמסתערים לכיוונכם; האויב עשוי לבחור בהתקדמות חזיתית מהירה למקום בו נראיתם לאחרונה - ולחטוף את מלוא זעמה של המלכודת. עוד אפשרות: להציב מלכודות על תקרת קומת הקרקע בבסיס שלכם. כשעולים קומה, שווה לבנות משטח שיחסום את הרצפה כדי לכלוא את היריב. כשהוא עובר למכוש ומנסה לפרוץ אותו, פשוט מוחקים את הקיר ונופלים עליו עם רובה שלוף.

מישכו את האויב למלכודת מישכו את האויב למלכודת מישכו את האויב למלכודת

8. התקפת בסיס. המנוע הפיזיקלי של פורטנייט טוב מאוד, ואפשר להשתמש בכך לטובתכם: גם הבסיס הכי גדול ומפואר נשען על קירות תומכים. זהו אותם ורכזו את ההתקפה שלכם ביסודות שלהם. אפשר להפיל כך מבנה גם בלי להיכנס אליו. אם אתם תוקפים בסיס שנבנה לפי עיקרון שכבות ההגנה, ודאו שיש לכם ציוד מתאים. נסו לפתוח כמה חורים במכשול בעזרת נשק כבד ורקטות, כדי שהמגן יתקשה לאבטח כמה פרצות בו זמנית.

תכננו היטב את כיוון הגישה, צרו איום מכמה אגפים תכננו היטב את כיוון הגישה, צרו איום מכמה אגפים תכננו היטב את כיוון הגישה, צרו איום מכמה אגפים

9. בנייה קרבית. אפשר לבנות רמפות כדי לטפס במעלה הרים, אך חשוב לזכור שיתכן שהשטח השולט נמצא בידי אויבים. מה עושים? בונים רמפה גם מעליכם. אמנם יוכלו לראות לאן אתם מתקדמים, אך צלפים לא יוכלו לפגוע בכם. בנוסף, השתמשו בבניה גם כדי להטעות; צלפים לרוב יחפשו אתכם בראש המבנים שלכם. עירכו את הקיר והוסיפו חלון זריז כדי למשוך את האש שלהם ולראות היכן הם מסתתרים. ואז, הוסיפו חרך ירי או חור במיקום אחר וחסלו אותם.

בנו לכם מחסה בנו לכם מחסה בנו לכם מחסה

10. הסערה. כולם יודעים שמדובר בסיכון שעדיף לברוח ממנו. רוב השחקנים משתמשים במקפצות, וזה בסדר; אם תתמקמו ליד מקפצה, אולי תספיקו לחסל אחד או שניים לפני שתיפול עליכם הסערה. אבל אם אינכם קרובים למקפצה, השתמשו ברימוני EMP תוך כדי ריצה. כל אחד יעיף אתכם קדימה, ויאיץ משמעותית את ההתקדמות שלכם אל עבר האזור הבטוח.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות