אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטיב באנון מזהיר מ"הפיכה" בבית הלבן צילום: איי אף פי

סטיב באנון מזהיר מ"הפיכה" בבית הלבן

האסטרטג הראשי לשעבר בממשל טראמפ אמר את הדברים על רקע המאמר האנונימי שכתב בכיר בבית הלבן שלפיו פקידים בכירים פועלים כדי "לסכל" מבפנים חלקים מהאג'נדה של הנשיא; איזו דוגמה היסטורית הוא ציין?

09.09.2018, 16:45 | שירות כלכליסט

סטיב באנון, שהיה האסטרטג הראשי של דונלד טראמפ בבית הלבן, אמר כי הנשיא עומד בפני "הפיכה", והצביע על המאמר האנונימי שהתפרסם ב"ניו יורק טיימס" שפירט את ההתנגדות שקיימת בתוך הממשל.

קראו עוד בכלכליסט

"מה שראיתם בעיתון זה הכי חמור שיכול להיות. זוהי התקפה ישירה על מוסדות הממשל. זוהי הפיכה", אמר באנון לסוכנות "רויטרס" במהלך ביקורו באיטליה.

באנון אמר שהפעם האחרונה בה הותקף נשיא ארה"ב בצורה כזאת היתה במהלך מלחמת האזרחים האמריקאית, כאשר הגנרל ג'ורג' מקללן התעמת עם הנשיא דאז, אברהם לינקולן.

"זהו משבר שדומה לו אירע בארה"ב רק בקיץ של 1862 כאשר הגנרלים הבכירים בראשות מקללן, שכולם היו דמוקרטים בצבא האיחוד, האמינו שאברהם לינקולן אינו מתאים וכשיר לשמש כמפקד העליון", כך באנון.

טראמפ אמר ביום שישי שמשרד המשפטים צריך למצוא את כותב המאמר, והוסיף שמדובר בעניין של ביטחון לאומי.

סטיב באנון, צילום: בלומברג סטיב באנון | צילום: בלומברג סטיב באנון, צילום: בלומברג

באנון פוטר מתפקידו כיועץ בבית הלבן באוגוסט 2017, אך הוא טוען שהתפטר בעצמו.

המאמר המדובר התפרסם ביום רביעי האחרון ונכתב ע"י בכיר בממשל שלא הזדהה. הכותב תקף את טראמפ על "אי מוסריותו": "רבים מהפקידים הבכירים בממשלו עובדים באופן נמרץ מבפנים כדי לסכל מבפנים חלקים מהאג'נדה שלו ומנטיותיו הגרועות".

באנון הוסיף והזהיר את החברים הליברלים במפלגה הדמוקרטית, כמו ברני סנדרס, לא להתענג יותר מדי על המהומה הנוכחית בבית הלבן. "אל תחשבו שזה יהיה אחרת אם אתם תתפסו את השלטון, מאחר שמדובר פה בסדר הישן שחושב שהוא יודע טוב יותר מהעם", כך באנון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
"לסכל מבפנים חלקים מהאג'נדה שלו ומנטיותיו הגרועות"
האם הם מדברים בין היתר על העברת השגרירות לירושלים והיחס האוהד לישראל.ומי הם אותם פקידים שטוענים את זה בשם המוסר הם לא מוכנים לחשוף את זהותם פועלים נגד נשיא נבחר שרוצה לקיים את מה שהבטיח לציבור האמריקאי לפני הבחירות לעומת זאת בפקידים שפועלים לפי אדיאולוגיה פרטית מי בדיוק שם אותם מעל העם האמריקאי
יארי  |  24.09.18
22.
המשך פגמי טרמפ
3) לטרמפ רקורד של רמאי שקרן כרוני, עסקים עם המאפיה, דופק את הדיירים, העובדים, קבלני מישנה קטנים. עובדים זרים, פשט רגל 3 פעמים בכדי להיתחמק מתשלום. הונו בניכוי חובותיו שווה אפס והוא עצמו הודה בכך. הוא דורש נאמנות, אך בעצמו אינו נאמן לאיש, גם לא לנשותיו, אפילו לא לפוטין, 4( טרמפ מתוכנת לנצח או מה שנחשב במוחו המעוות כניצחון, ואךילו יהרוס בדרך ל" ניצחון" את עצמו ומישפחתו. לטרמפ אין בעייה לשקר, יש לו אלרגיה לאמת.
המיפלצת הכתומה חלק ז2  |  18.09.18
21.
פגמי טרמפ כישות (אורנגאוטן או אדם)
1) המפלצת הכתומה, חסר מצפון, חסר מוסר, חסר עקרונות, חסר נאמנות בסיסית למשהו, היה בעבר דמוקרט כי הישתלם לו ונעשה רפובליקני (או יותר נכון לניניסט מהרס כפי שמצהיר באנון על עצמו) 2( טרמפ חסר יכולת הקשבה או ריכוז כפי שבעצמו אמר במיספר היזדמנויות, הוא לא קורא לא חומר לא חוזים לא עיתונות, (אף הודה בכך בביהמש) הוא חסר יכולת ריכוז לקריאת דף שלם, האנגלית שלו עילגת והוא מישתמש בעיקר בכ70 מיליםצ. מומחים עומיים והצוות שלצידו סבורים שרמת ההבנה שלו היא בערך ילד בן 10, הוא טוען שהוא בן למשפחת גאונים
המיפלצת הכתומה חלק ז (7)  |  18.09.18
20.
ימי בוש הבן האויל בקיצור
חשוב לציין שכיום האמריקאים והעולם שונאי בוש הבן מוכנים שיחזור, כאשר הבינו שלעומת המפלצת הכתומה בוש הבן כלבלב נחמד. בוש יצא למילחמות מטופשות שליזקו את אירן ואת הטירור, בחזונו שהוא שליח האל להפצת דמוקרטיה. העלה את האחים המוסלמים והיכניסם לפרלמנט המיצרי והחמס בשטחים בבחירות שכפה. אבל כרמור נזקיו של בוש ניתנו לתיקון ע"יי נשיא מוכשר כאובמה. ואז היפתיע המפלצת הכתומה. זו מיפלצת שנזקיה לא ניתנים לתיקון, היא מחסלת את ההגמוניה האמריקאית, את הכלכלה האמריקאית ואת בעלות הברית. סודה של ארהב בכלל לא
המפלצת הכתומה חלק ד  |  18.09.18
לכל התגובות