אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התקדמות בדיונים על תוכנית האיחוד האירופי למיסוי חברות טכנולוגיה צילום: אוראל כהן

התקדמות בדיונים על תוכנית האיחוד האירופי למיסוי חברות טכנולוגיה

צרפת לוחצת להגעה מהירה להסכם למיסוי חברות טכנולוגיה גדולות כמו אמזון ופייסבוק עד אשר תעמוד על כנה מערכת גלובלית למיסוי החברות הללו; לדברי שר האוצר הצרפתי, "מדינות רבות שינו את עמדתן"

09.09.2018, 23:10 | שירות כלכליסט
שר האוצר של צרפת, ברונו לה מר, רמז כי גוברת התמיכה בתוכנית של האיחוד האירופי למיסוי חברות טכנולוגיה גדולות, וזאת במסגרת המאמצים להגיע להסכם בנושא לפני סוף השנה.

קראו עוד בכלכליסט

לה מר הציע להוסיף להסכם סעיף "שקיעה" שיאפשר לתכנית המיסוי של הנציבות האירופית לצאת מתוקף באופן אוטומטי ברגע שתוכנית מיסוי גלובלית תהיה מוכנה. מטרת ההצעה שהועלתה בוועידת שרי האוצר של האיחוד בוינה היא לשכך חששות של מדינות מהאיחוד, בהן אירלנד, לגבי עצם הניסיון של האיחוד להמציא תוכנית משלו בנושא כאשר המדובר בשירותים דיגיטליים גלובליים.

"מדינות רבות שינו את עמדתן. בהשוואה לפגישתנו הקודמת, שההתקדמות בה היתה קשה, נראה שהפעם התקדמנו", אמר לה מר אתמול, והדגיש את מה שהוא כינה הצהרות "קונסטרוקטיביות" מצד בריטניה, הולנד ולוקסמבורג. שר האוצר האוסטרי הארטוויג לוגר אמר שמדינות אירופה מתכוונות לעבוד באינטנסיביות על ההסכם כדי שהוא יהיה מוכן לפני סוף השנה.

ברונו לה מר, צילום: איי אף פי ברונו לה מר | צילום: איי אף פי ברונו לה מר, צילום: איי אף פי

לה מר מעלה את הלחץ על עמיתיו האירופיים כדי להאיץ את תהליך המיסוי, והזהיר שהמצביעים יענישו אותם בבחירות לאיחוד במאי אם לא יפעלו. האירופאים לא מבינים מדוע ענקיות הטכנולוגיה משלמות פחות מס מחברות קטנות שפועלות על אדמת אירופה, כך לה מר.

"המסר שיוצא מהפגישה הוא מסר חיובי ואופטימי", כך אמרה שרת האוצר הספרדיה נדיה קלבינו לאחר הפגישה. "זהו מסר של אופטימיות והחלטיות להגיע להחלטות קונקרטיות לפני סוף השנה".

צרפת לוחצת להגעה מהירה להסכם למיסוי חברות טכנולוגיה גדולות כמו אמזון ופייסבוק עד אשר תעמוד על כנה מערכת גלובלית למיסוי החברות הללו. כל הסכם אליו יגיעו נתון להסכמה פה אחד של כל חברות האיחוד האירופי לפני שיהפוך לחוק תקף, כלומר שכל מדינה בודדת יכולה לחסום אותו.

כמה מדינות חוששות שההתקדמות במישור הנוכחי, שאמורה להביא למיסוי כמה מחברות הטכנולוגיה הגדולות ביותר בארה"ב, תביא להחרפת המתחים הטרנס-אטלנטיים. גרמניה, שמייצאת לארה"ב יותר מכל מדינה אירופית אחרת, היא שתפסיד הכי הרבה מהחרפה כזאת של מלחמת הסחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות