אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוריקן פלורנס מתקרב למזרח ארצות הברית צילום: איי אף פי

הוריקן פלורנס מתקרב למזרח ארצות הברית

ההוריקן המתקרב לחופי ארצות הברית התחזק והוא כרגע בדרגה 4. בכמה מדינות בחוף המזרחי נקראו תושבים לעזוב את אזורי החוף וכוחות צבא והמשמר הלאומי הוזעקו לסייע. הרוחות בסופה, שתגיע לארצות הברית ביום חמישי, מגיעות ל-209 קמ"ש

10.09.2018, 22:46 | ynet
ההוריקן פלורנס התחזק הערב (ב') לדרגה 4 ובדרום מזרח ארצות הברית לא לוקחים סיכונים: תושבים בצפון קרוליינה מיגנו את בתיהם ומיהרו לעזוב במכוניותיהם את האזור לאחר שהרשויות הזהירו מפני הגעתה של סופת ההוריקן החזקה ביותר שצפויה להכות בחופי ארצות הברית השנה. מצב חירום הוכרז בצפון קרוליינה, בדרום קרוליינה וגם במדינת וירג'יניה.

קראו עוד בכלכליסט

הרוחות בזמן הסופה, כך על-פי התחזיות, יגיעו למהירות של 209 קמ"ש. במרכז ההוריקנים הלאומי האמריקאי נמסר כי ככל הנראה הסערה תגיע לארצות הברית ביום חמישי בשעות הבוקר המוקדמות (שעון מקומי), והיא תביא לגשמים כבדים שיגרמו להצפות באזור.

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

מנהל מרכז ההוריקנים הלאומי האמריקאי, קן גראהם, הזהיר מפני גשמים כבדים באזור מערב וירג'יניה, עם הגעתה של סופת ההוריקן פלורנס לחופי צפון ודרום קרוליינה.

גראהם הוסיף כי "כשמערכת מסוג זה מתמשכת בקצב איטי, הגשמים יכולים להגיע גם למרכז ולא להתרכז רק באזור החוף". הוא הזהיר את תושבי החופים להיערך בין היתר לניתוק החשמל.

"אנחנו נמצאים בעין הסערה", אמר מושל צפון קרוליינה רוי קופר במסיבת עיתונאים שנערכה היום. הרשויות במדינה קראו לתושבים ולמבקרים להתחיל לפנות את האזורים הקרובים לחופי האוקיינוס האטלנטי. המושל אמר כי ביקש מהבית הלבן להכריז על מצב חירום פדרלי בצפון קרוליינה.

בשנה שעברה נפגעה יבשת אמריקה משורה של הוריקנים, כולל ההוריקן מריה - שגרם למותם של כ-3,000 בני אדם בפורטו ריקו והוריקן הארווי שגרם למותם של 68 בני אדם ולנזק בגובה של 1.25 מיליארד דולר.

נכון להיום ב-18:00 בערב (שעון ישראל) ההוריקן פלורנס נמצא כ-2,000 ק"מ מחופי צפון קרוליינה. נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, שהממשל שלו ספג ביקורת על הטיפול האיטי בנזקי ההוריקן מריה בפורטו ריקו בשנה שעברה, ביטל עצרת בהשתתפותו במדינת מיסיסיפי, שהיתה צפויה להתקיים ביום שישי, בשל החשש שגם אזור זה ייפגע מהסופה החזקה ביותר השנה.

תושבי אזור הולדן ביץ' שבצפון קרוליינה החלו להיערך להגעת הסופה לאזור. תושבים ותיקים במקום נראו מחזקים את בתיהם וקושרים חפצים כדי שלא יעופו ברוחות העזות הצפויות במקום. "זה מפחיד אותנו, אנחנו יודעים שאנחנו לא יכולים לשחק עם זה", אמרה ג'ניפר אוסטרוויק, בעלת בוטיק בהולדן ביץ'. לדבריה, היא אספה מסמכים חשובים - כמו מסמכים המעידים על תשלומי מס בחנות שלה. לדבריה, בכוונתה לנסוע למקום המרוחק כ-240 ק"מ מהחוף - כדי להיות רחוק מהסערה.

תושבי האי האטרס בצפון קרוליינה קיבלו הוראה מרשויות החירום לפנות את בתיהם עד ליום שלישי בצהריים. בצבא האמריקאי אמרו כי הם שולחים כוח מיוחד לאזור, כדי לסייע לרשויות הפדרליות.

"אנחנו מתכוננים לגרוע ביותר, וכמובן מקווים לטוב", אמר מושל דרום קרוליינה, הנרי מקמאסטר. הוא הוסיף כי הכרזתו על מצב חירום תאפשר לסוכנויות המדינה לפרוס כוחות במהירות באזורי החוף. במקביל, המדינה החלה לאכוף חוק נגד עליית מחירים, בשל הביקוש הגדול למוצרי מזון לקראת ההוריקן.

על-פי מרכז ההוריקנים הלאומי האמריקאי באוקיינוס משתוללות עוד שתי סופות הוריקן - האחת אייזיק, הוריקן בדרגה 1, והשנייה הלן - הוריקן בדרגה 2.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות