אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלורנטינו פרס יבקש אישור מהסוסיוס של ריאל מדריד לקחת הלוואה של 575 מיליון יורו צילום: טוויטר Archello

פלורנטינו פרס יבקש אישור מהסוסיוס של ריאל מדריד לקחת הלוואה של 575 מיליון יורו

נשיא ריאל מדריד, יבקש מחברי המועדון, לאשר לקחת את ההלוואה כדי לשפץ ולשנות את הסנטיאגו ברנבאו

12.09.2018, 13:35 | שירות כלכליסט

פלורנטינו פרס, נשיא ריאל מדריד, יבקש מהסוסיוס, חברי המועדון, לאשר לקחת הלוואה של 575 מיליון יורו כדי לשפץ ולשנות את הסנטיאגו ברנבאו.

קראו עוד בכלכליסט

סנטיאגו ברנבאו המחודש (הדמייה), צילום: טוויטר Archello סנטיאגו ברנבאו המחודש (הדמייה) | צילום: טוויטר Archello סנטיאגו ברנבאו המחודש (הדמייה), צילום: טוויטר Archello

הבקשה לשיפוץ המאסיבי של האצטדיון תוגש לסוסיוס ב-23 בספטמבר. היא חלק מהמורשת שפלורנטינו פרס מבקש להנחיל כנשיא ריאל מדריד.

השיפוץ המוצע לא אמור להגדיל את הברנבאו - 86 אלף מושבים - אבל כן יגדיל את מקורות ההכנסה באצטדיון (תאי VIP וכו') ויוסיף אלמנט מטאלי מסביב לאצטדיון של המועדון.

פרס צריך 2,200 קולות מהנציגים המצביעים של 92 אלף חברי המועדון (סוסיוס) כדי לקבל את האישור לקחת הלוואה מבנקים ל-35 שנה, מה שיותיר את המועדון בחוב בנייה עד 2053.

בשנים האחרונות פרס ניסה לגייס הון לשיפוץ וכמעט גייס 400 מיליון יורו ממכירת זכות השם של האצטדיון לחברה מהאמירויות IPIC - International Petroleum Investment Company - אבל ההסכם הזה לא יצא לפועל.

ריאל מדריד היא מועדון ללא חוב כבר שלוש שנים ולאחרונה מכרה את כריסטיאנו רונלדו ביותר מ-100 מיליון יורו.

הסוסיוס יצביעו עבור ההצעה ב-23 בספטמבר.

מוקדם יותר השבוע ריאל מדריד פרסמה את הדוח שלה בעונת 2017/18. הכנסות המועדון הגיעו ל-750.9 מיליון יורו - ללא פעילות בשוק העברות השחקנים. עלייה של 11.3% מהעונה שלפני.

הרווח הנקי של ריאל מדריד עמד על 31.2 מיליון יורו - עלייה של 45.9% מהעונה שלפני. כאמור, לריאל מדריד אין חוב וזאת בזכות עתודות מזומנים של 190 מיליון יורו והון עצמי של 494.5 מיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות