אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד האירופי: על פייסבוק וטוויטר למחוק תוכן פוגעני תוך שעה מזיהויו צילום: רויטרס

האיחוד האירופי: על פייסבוק וטוויטר למחוק תוכן פוגעני תוך שעה מזיהויו

הצעת חוק חדשה כוללת קנס עתק של 4% מהמחזור השנתי לכל חברת אינטרנט שלא תסיר פוסטים קיצוניים תוך שעה מחשיפתם; ההצעה תחייב הקמת מנגנונים לזיהוי והגדרת תוכן כפוגעני - ומערכת שתאפשר לחברות האינטרנט להביע התנגדות לדרישות הסרה שגויות

12.09.2018, 13:11 | רפאל קאהאן
הלחץ האירופי על חברות האינטרנט האמריקאיות מתגבר: האיחוד האירופי יעלה הצעת חוק חדשה, שתכריח את פייסבוק, גוגל וטוויטר, להוריד תוכן קיצוני תוך כשעה מרגע שהופיעו תלונות עליו. לפי דיווח של רויטרס, אי עמידה בזמנים תגרור קנסות מיידיים של עד 4% מהמחזור השנתי של כל חברה - ענישה זהה לשל מפירי חוק הפרטיות GDPR.

קראו עוד בכלכליסט

הצעת החוק מגיעה בהמשך לדרישה שהעלתה הנציבות האירופית לחברות האינטרנט לפני שלושה חודשים, במסגרתה נדרשו להוכיח שהן מסירות תוכן פוגעני באופן מהיר ויעיל. גורמים באיחוד סבורים שהחברות לא עמדו בציפיות, ולפיכך מוצעת עתה חקיקה שתתקן את המצב. מנגנוני זיהוי התוכן הבעייתי יהיו באחריות כל מדינה והפיתוח שלהם יתבצע נקודתית בידי כל אחת. בנוסף, יידרשו המדינות גם להקים מנגנונים משפטיים ומנהליים לניהול דרישות המחיקה.

האיחוד האירופי משנה את חוקי המשחק במדיה החברתית, צילום: shutterstock האיחוד האירופי משנה את חוקי המשחק במדיה החברתית | צילום: shutterstock האיחוד האירופי משנה את חוקי המשחק במדיה החברתית, צילום: shutterstock

החוק החדש יכלול סעיפים נוספים כגון חיוב החברות להגיש דו"ח שנתי בו יוצגו כל פריטי התוכן הפוגעני שאותרו והוסרו, אך גם מנגנון שיאפשר לפייסבוק והאחרות להגיש התנגדויות לדרישות מחיקת תוכן - כדי שלא ליצור מצב בו כל גולש יכול לצנזר גולשים אחרים ולפלטפורמה אין מילה בנושא.

לאיחוד האירופי יש היסטוריה של יישום רגולציה נוקשה על חברות האינטרנט, אך החקיקה החדשה נתפסת כקיצונית מקודמותיה. היא תצריך גם אישור של הפרלמנט האירופי, גם של גורמים במדינות האיחוד וגם מהלכי פיתוח מצד החברות, שיאפשרו לעמוד בתנאי הסף החדשים.

היישום של מנגנון המחיקה יצטרף לקוד התנהגות נגד תוכן שנאה שנכתב ב-2016, אליו הצטרפו מאז חברות כגון פייסבוק, מיקרוסופט, טוויטר וגוגל. בנוסף עובדים בתעשיה על מאגר מידע שיאפשר לזהות במהירות תוכן שנאה, אך לא ברור אם וכיצד ישולב ברגולציה החדשה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות