אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרג'יאן היוונית מגיעה לבורסה בת"א - תירשם למסחר כמניה דואלית

אנרג'יאן היוונית מגיעה לבורסה בת"א - תירשם למסחר כמניה דואלית

החברה המחזיקה במאגרי הגז 'כריש' ו'תנין' נסחרת בבורסה של לונדון, לאחר שבהנפקה הראשונית גייסה 460 מיליון דולר. אנרג'יאן רשמה במחצית הראשונה רווח של 87 מיליון דולר - מול הפסד של 15 מיליון דולר בתקופה המקבילה

12.09.2018, 14:08 | ליאור גוטמן

חברת אנרג'יאן היוונית מודיעה היום (ד') כי לקראת סוף 2018 בכוונתה להירשם למסחר בבורסה בתל אביב, כמניה דואלית ברישום כפול. נכון להיום החברה נסחרת בלונדון, לאחר שבחודש מרץ השלימה את ההנפקה במסגרתה גייסה כ-460 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

בהנפקה של מרץ, שיועדה לפיתוח שדות הגז 'כריש' ו'תנין' שבבעלות אנרג'יאן, השתתפו בין השאר מוסדיים ישראלים - לרבות מיטב, פסגות וכלל - שהזרימו כ-140 מיליון דולר לגיוס ההון של החברה.

אנרג'יאן נכנסה לשוק הישראלי לפני כשנתיים, כאשר רכשה בכ-150 מיליון דולר את מאגרי כריש ותנין מידי קבוצת דלק. המכירה של המאגרים הייתה חלק ממתווה הגז הממשלתי שביקש לייצר תחרות לדואופול הקיים, כלומר לשני ספקי הגז 'תמר' ו'לווייתן'.

בשנה החולפת סגרה אנרג'יאן שורת חוזים מול תחנות כוח פרטיות, ומול החברה לישראל וקאנון, עם מכירה שנתית של יותר מ-4 מיליארד מ"ק גז לישראל, שתחל בפועל בסוף שנת 2021. לשם השוואה, צריכת הגז הטבעי מקומית לשנת 2018 תנוע סביב 11 מיליארד מ"ק לשנה (כולל גז נוזלי).

בתוך כך אנרג'יאן פרסמה את התוצאות העסקיות שלה לחציון הראשון של שנת 2018 (תוך ריכוז פעילותה במדינות שונות לרבות יוון ומונטנרגו). הכנסות החברה ממכירת גז ונפט במחצית הראשנה הסתכמו בכ-26.25 מיליון דולר, ירידה של כ-1.8% בהשוואה למחצית המקבילה.  החברה סיימה את התקופה ברווח נקי של כ-87.4 מיליון דולר, לעומת הפסד של כ-15 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג'יאן | צילום: יריב כץ מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות