אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוריקן פלורנס נחלש לדרגה 3: "עדיין מסוכן בצורה קיצונית" צילום: NASA

הוריקן פלורנס נחלש לדרגה 3: "עדיין מסוכן בצורה קיצונית"

מרכז ההוריקנים הלאומי הוריד את עוצמת ההוריקן ל-3 מתוך 5 - אך נמסר כי הסופה עדיין מהווה סכנה חמורה. התושבים הוזהרו: "פלורנס יכה בחופי קרוליינה כמו אגרוף של מייק טייסון". ההוריקן, שנמצא כעת במרחק 755 ק"מ מחופי דרום קרוליינה, שינה מעט את מסלולו ומצב חירום הוכרז גם בג'ורג'יה

12.09.2018, 22:19 | ynet
מרכז ההוריקנים הלאומי מסר הערב (ד') כי הוריקן פלורנס שמתקרב לחופה המזרחי של ארצות הברית נחלש לדרגה 3 מתוך 5 - לאחר שדורג 4 אתמול בלילה. ההוריקן, מהחזקים ביותר שנרשמו בעשורים האחרונים, עדיין מהווה סכנה חמורה, נמסר, ורוחות חזקות, גשם רב והצפות ענק צפויים להכות בדרום קרוליינה. 

דובר מטעם סוכנות החירום הפדרלית הזהיר את התושבים כי פלורנס יכה בחופי קרוליינה "כמו אגרוף של מייק טייסון" - המתאגרף האמריקני הנודע. הוא הוסיף כי לרשות הסוכנות עומדים יותר מ-20 מיליארד דולרים לצורכי שיקום.

תושבים עוזבים את הבית לפני ההוריקן, צילום: RANDALL HILL תושבים עוזבים את הבית לפני ההוריקן | צילום: RANDALL HILL תושבים עוזבים את הבית לפני ההוריקן, צילום: RANDALL HILL

    , צילום: RANDALL HILL צילום: RANDALL HILL     , צילום: RANDALL HILL

חיילים אמריקאים נערכים לסופה, צילום: HANDOUT חיילים אמריקאים נערכים לסופה | צילום: HANDOUT חיילים אמריקאים נערכים לסופה, צילום: HANDOUT

בשעות האחרונות שינה ההוריקן את מסלולו והתקדם לכיוון דרום - מה שהוביל להכרזה על מצב חירום גם בג'ורג'יה, ששוכנת דרומית לדרום קרוליינה. גורמים בצפון קרוליינה ודרום קרוליינה קוראים לתושבים למגן את בתיהם ולהתפנות. יותר ממיליון איש נדרשו להתפנות מבתיהם באזורי החוף בווירג'יניה והקרוליינות.

 

ההריקן נמצא כעת במרחק של כ-755 קילומטרים מחופי דרום קרוליינה. הרוחות בסופה נמדדו במהירות של 205 קמ"ש. כך נמסר ממרכז החיזוי במיאמי.  

כבר הלילה הורגשו במזרח ארצות הברית רוחות עזות. ממרכז ההוריקנים נמסר כי לפי עין הסערה, ההוריקן יכה בחופה הדרומי של דרום קרוליינה בשעות הערב ביום חמישי (זמן דרום קרוליינה) או בשעות הבוקר המוקדמות ביום שישי. הסופה צפויה להביא עמה גשם שירד במשך ימים, מה שעלול לגרום להצפות רבות מדרום קרוליינה ועד וירג'יניה. 

למרות ההאטה וההיחלשות שצפויות החל ממחר בערב (זמן דרום קרוליינה), הוריקן פלורנס עדיין מוגדר "מסוכן בצורה קיצונית". הוא צפוי להכות בארצות הברית בימים חמישי ושישי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות