אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתוך 6.4 טונות זבל שנמשו מהקישון, שפע ימים הפיקה 9,778 קראט של אבנים יקרות צילום: רויטרס

מתוך 6.4 טונות זבל שנמשו מהקישון, שפע ימים הפיקה 9,778 קראט של אבנים יקרות

החברה, שלה הערת עסק חי, מנסה לפזר את סימני השאלה לגבי חוזה חדש והבהירה: האקספלורציה באחד הקידוחים תמה, נמצאו ספיר ויהלומים

13.09.2018, 07:12 | חזי שטרנליכט

חברת שפע ימים מנסה לפזר את סימני השאלה לגבי חוזה חדש שחתמה עם מעצב ישראלי בינלאומי. החברה מבצעת קידוחים בנחל הקישון כדי למצוא אבנים יקרות.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול היא פרסמה הבהרה לדיווח שלה מיום שני שעבר, שלפיו חתמה על הסכם עם המעצב יוסי הררי לעיצוב תכשיטים תוך שימוש באבנים שהיא מוצאת, במסגרת אסטרטגיית Mine To Market שלה. אלא שלפי דו"חותיה לרבעון השני של 2018, החברה עדיין בשלבי החיפוש אחר אבנים (אקספלורציה), וטרם הגיעה לשלב ההפקה המסחרית.

לפי ההבהרות של החברה מאתמול, היא סיימה את עבודות האקספלורציה באחד הקידוחים שלה - קידוח קישון מיד־ריץ' זון 1. בקידוח הופקו 9,778 קראט של אבני חן מתשעה סוגים שונים, בהם ספיר, גרנט, רובי ויהלום. האבנים הופקו מתוך 6.4 טונות של חומרים שנאספו מהנחל.

אבני חן אבני חן אבני חן

ללא הכנסות

שווי השוק של שפע ימים בבורסת תל אביב עמד אתמול על 21 מיליון שקל. החברה לא רשמה הכנסות בשנת 2017 או במחצית הראשונה של 2018. ההפסד המיוחס לבעלי המניות בשנה שעברה הסתכם ב־13.5 מיליון שקל בשורה התחתונה. במחצית הראשונה של שנת 2018 עמד ההפסד על 1.4 מיליון שקל.

לדו"חות הכספיים לסיכום המחצית הראשונה של השנה צירפו רואי החשבון הערת עסק חי, המעידה על חשש לגבי יכולת החברה להמשיך ולשרוד מבחינה עסקית. רואי החשבון ציינו כי הקבוצה מצויה בשלבי חיפוש וחקירה של מרבצי יהלומים, אבני חן וזהב, ולכן טרם החלה להכיר בכרייה מסחרית. לפיכך, אין לה הכנסות אלא הוצאות בלבד.

כמו כן, לשפע ימים יש גירעון בהון חוזר של 2.15 מיליון שקל נכון למחצית הראשונה של שנת 2018.

מארץ הקודש לאופרה

בדיווח משבוע שעבר ציינה שפע ימים כי במסגרת ההסכם עם הררי, הוא יעצב קולקציה של 18 פריטים תוך שימוש באבני החן שנמצאו בפעילות האקספלורציה שלה, תחת המותג "From the Holy Land".

הררי נחשב לאחד ממעצבי התכשיטים הישראלים המצליחים, ואף זכה בפרסים יוקרתיים. עם לקוחותיו ההוליוודיות נמנות הזמרת ריהאנה, השחקניות דמי מור, ג'סיקה אלבה ודברה מסינג וכן אופרה ווינפרי.

מייסד שפע ימים אבי טאוב פועל לאיתור האבנים היקרות בנחל הקישון בעקבות נבואה של הרבי מלובביץ', שעליה גילה משיחה שערך הרב עם ראש עיריית חיפה בעבר אריה גוראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות