אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופקו התרסקה ב-35% וגררה את הבורסה לנעילה שלילית צילום: בלומברג

דיווח שוטף

אופקו התרסקה ב-35% וגררה את הבורסה לנעילה שלילית

ת"א 35 ירד ב-0.4%, ת"א 125 נסוג ב-0.2%; המסחר במניית אופקו התחדש לדקה אחרי שהופסק ביום שישי בעקבות תביעה נגד המנכ"ל פיליפ פרוסט בחשד להרצת מניות; אל על זינקה ב-7.4% על רקע ירידת מחירי הנפט

13.09.2018, 17:54 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - הבורסה ננעלה בירידות אחרי שהמסחר באופקו נפתח והמניה גררה את המדדים המובילים לטריטוריה שלילית. ת"א 35 ירד ב-0.4% אחרי שבמהלך היום נסחר בעליות של כ-0.5%, ת"א 125 נסוג ב-0.2%. אופקו התרסקה ב-35% על רקע התביעה נגד המנכ"ל פיליפ פרוסט בחשד להרצת מניות. המסחר במניית אופקו נפתח למשך פחות מדקה, לצורך קביעת רמת הפקיעה של האופציות השבועיות על מדד ת"א 35. האופציות פקעו ברמה של 1,629.23 נקודות.

לייבפרסון הובילה היום את ת"א 35 עם קפיצה של 2.5% אחרי שהחברה דיווחה על עסקה עם ענקית התקשורת T-Mobile. מדד ת"א בנקים עלה ב-0.9% - מניית פועלים טיפסה ב-2.4% ומנגד דיסקונט נפלה ב-2.2%. פרוטרום התחזקה ב-1.9% במחזור הגבוה בבורסה, אל על זינקה ב-7.4% על רקע צניחת מחירי הנפט.

בסיכום שבוע המסחר החלקי - ת"א 35 נחלש ב-0.5%, ת"א 125 ירד ב-0.3%; אורמת הובילה את ת"א 35 והוסיפה לערכה 6.6%, אופקו סגרה את המדד עם צניחה של 35% בדקת המסחר היחידה שלה במהלך השבוע. לפניה ברשימה - טאואר שנסוגה השבוע ב-3.3%.

פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו, צילום: בלומברג פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו | צילום: בלומברג פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו, צילום: בלומברג

                         


15:35 - יציגים: הדולר נפל היום ב-0.4% בשוק המט"ח המקומי ושערו היציג נקבע על 3.58 שקלים, היורו נחלש ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 4.16 שקלים.

מניית ביג מטפסת ב-1.7% אחרי שנדחו ההתנגדויות לפרויקט ביג פאשן גלילות, ותוכנית הקמת המרכז המסחרי יוצאת לדרך. ההשקעה בהקמת הפרויקט, כולל רכישת הקרקע, מוערכת בכמיליארד שקל. איתן בר זאב, מנכ"ל ביג מסר עם קבלת ההחלטה, "יש לנו חשש כבד שהמאמץ העיקרי לפגיעה בתוכנית, הינו על בסיס של מניעת תחרות מול מרכזי קניות אחרים באזור הגאוגרפי".

        

הדמיית מרכז ביג פאשן בגלילות, צילום: יח"צ הדמיית מרכז ביג פאשן בגלילות | צילום: יח"צ הדמיית מרכז ביג פאשן בגלילות, צילום: יח"צ

                            
14:30 - מיי סייז נופלת ב-6.1% אחרי שמפתחת טכנולוגיית המדידה קיבלה התראה מבורסת נאסד"ק בנוגע לאי עמידה בדרישה למחיר מניה מינימאלי.

כלכלית ירושלים רושמת עלייה של 2.8% לאחר שחברת מעלות החליטה על דירוג ilA+ לחברה. כן קבעה מעלות דירוג ilAA- לסדרת האג"ח י"ד המובטחת בנכסי נדל"ן ודירוג ilA+ לסדרות האג"ח י"ב, י"ג ו-ט"ו, אשר אינן מובטחות בנכסי נדל"ן. במעלות ציינו כי כלכלית ירושלים שיפרה בשנים האחרונות את פרופיל הסיכון הפיננסי שלה.

12:20 - גזית גלוב הודיעה על מחיקת המניות שלה מהמסחר בבורסת טורונטו, זאת כחלק מצעדי התייעלות. הרישום בבורסה בקנדה כרוך בעלויות שונות, חשיפות משפטיות ודורש זמן ניהולי, זאת בשעה שלנוכח רמת הסחירות הנמוכה במניות החברה בקנדה התועלת לחברה זניחה.

מניית דיסקונט מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה ונחלשת ב-1.5%. אתמול קפצה מניית הבנק ב-3.3% אחרי החתימה על רכישת בנק דקסיה.

11:00 - אינפימר התקשרה במזכר הבנות עם יצרן פלסטיק בינלאומי מוביל לפיו תספק ללקוח זה חומר גלם (אינפימר) וזאת עד לשווי של כ-35 מיליון דולר על פני תקופה של 10 שנים. ההסכם כפוף לתנאים מתלים. 

משה דיין מנכ"ל חברת אינפימר משה דיין מנכ"ל חברת אינפימר משה דיין מנכ"ל חברת אינפימר

 

09:50 - פרשן כלכליסט אורי טל טנא מתייחס למסחר: הבורסה דיווחה אתמול בערב שביום שני הקרוב, בשלב הנעילה, יאופס פקטור המשקל במניית ביוטיים, ובעקבות כך המשקל של המניה במדדים ירד לאפס. הסיבה לאיפוס המשקל במדדים היא חלוקה צפויה של מניות חברת בת כדיבידנד בעין. איפוס המשקל יגרום לתעודות הסל למכור את מניות ביוטיים כבר ביום שני בשלב הנעילה, ובכך הן לא יצטרכו להתמודד עם קבלת מניות החברה הבת כדיבידנד.

כתוצאה מכך, תעודות הסל יזרימו ביום שני בנעילה היצע של כ-40 מיליון שקל למניית ביוטיים, ובמקביל הן יזרימו ביקוש מצרפי של כ-20 מיליון שקל למניות מדד ת"א 125 וביקוש מצרפי נוסף של כ-20 מיליון שקל למניות מדד ת"א 90. לאחר מכן מניית ביוטיים תמשיך להיסחר במדדים, אך המשקל שלה במדד יהיה אפס. אם חלוקת הדיבידנד בעין תתרחש עד ה-4.10 אז הבורסה צפויה לבטל את פקטור המשקל של ביוטיים ובאותו מועד תעודות הסל ירכשו מחדש את מניות ביוטיים בהיקף צפוי של כ-35 מיליון שקל (ההפרש בין ההיצע לביקוש נובע מירידת הערך הצפויה בעקבות הדיבידנד).

אם החלוקה תהיה אחרי ה-4.10 אז ביטול פקטור המשקל של ביוטיים צפוי להיות בנובמבר. היום בנעילה יהיה המועד הקובע לעדכון המשקל החודשי של אוקטובר שיכנס לתוקף ב-4.10 בשלב הנעילה. בעדכון זה צפויים ביקושים של כ-27, 21 ו-3.5 מיליון שקל למניות הפניקס, כלל ביטוח ואשטרום קבוצה (בהתאמה) בעקבות עלייה במדרגת החזקות ציבור במניות אלו. כאמור, כנראה שגם ביוטיים תזכה בביקוש באותו עדכון. בנוסף יש צפי להיצע מצרפי קל למניות מדדי ת"א 35, ת"א 125 ות"א 90.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

09:45 - המסחר בתל אביב נפתח בעליות שערים של עד 0.5% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. טבע בולטת עם עלייה של 1%.

07:25 - הבורסה בתל אביב תפתח את יומו האחרון של שבוע המסחר המקוצר על רקע המגמה היציבה שנרשמה אמש בבורסות המובילות בניו ירוק.

אתמול המסחר ננעל בירידות שערים קלות של עד 0.1% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. דיסקונט הוסיף 3.3% לערכו אחרי שדווח כי הוא רוכש את בנק דקסיה (שעלה ב-9%) תמורת 670 מיליון שקל. עוד בלטו במסחר: טאואר שירדה ב-5.2%, אורמת שזינקה ב-6%, נובה שאיבדה 5% וטבע שירדה ב-2%. לאחר ההשעייה בנאסד"ק - לא התקיים מסחר במניית אופקו.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות