אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 5 שנים: גזית גלוב יוצאת מבורסת טורונטו צילום: נמרוד גליקמן

אחרי 5 שנים: גזית גלוב יוצאת מבורסת טורונטו

חברת הנדל"ן מוחקת את מניותיה מהמסחר בבורסה הקנדית, כחלק מצעדי התייעלות וחיסכון; בניגוד למסחר הפעיל של מניות החברה בבורסת ת"א, בטורונטו המסחר בהן דליל מאד והמחזור נמוך מ-20 אלף שקל ביום

13.09.2018, 11:53 | יניב רחימי

חברת הנדל"ן המסחרי גזית גלוב שבשליטת חיים כצמן הגישה בקשה לבורסה של טורונטו (TSX) למחיקת מניותיה מהמסחר בה וקיבלה את האישור לעשות כן. כך הודיעה היום החברה למשקיעיה. לפיכך, מניותיה של גזית גלוב ימחקו מהמסחר בבורסה של טורונטו החל מיום 27 בספטמבר 2018.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף לכך, עידכנה גזית גלוב שבכוונתה להגיש היום (ה') לרגולטור הקנדי בקשה להפסקת חובות הדיווח החלות עליה בקנדה.

הרישום בבורסה בקנדה כרוך בעלויות שונות, חשיפות משפטיות ודורש זמן ניהולי, זאת בשעה שלנוכח רמת הסחירות הנמוכה במניות גזית גלוב בקנדה התועלת לחברה זניחה.

מחיקת המניות של גזית גלוב מהמסחר בבורסה בטורונטו היא חלק מהמאמצים של החברה להתייעל ולחסוך בעלויות. סעיף הוצאות הנהלה וכלליות של גזית גלוב ירד בשלוש השנים האחרונות ביותר מ-20 מיליון שקל.

                         

בורסת טורונטו, צילום: בלומברג בורסת טורונטו | צילום: בלומברג בורסת טורונטו, צילום: בלומברג

                         

נכון להיום גזית גלוב רשומה למסחר בשלוש בורסות. היא החלה להסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב ב-1983, שנה אחרי הקמת החברה. בשנת 2011 היא החלה להסחר בבורסת ניו יורק (NYSE), והחל משנת 2013 היא נסחרת גם בבורסה של טורונטו (TSX).

בניגוד למסחר הער במניות גזית גלוב בתל אביב, המסחר במניות החברה בטורונטו דליל מאוד. אם מחזור המסחר היומי הממוצע בבורסה בישראל מגיע ל-9 מיליון שקל, הרי שבבורסה הקנדית הוא לא מגיע אפילו ל-20 אלף שקל.

                

קניון G של גזית גלוב ביקנעם
קניון G של גזית גלוב ביקנעם צילום: ערן יופי כהן

               

החשיפה של גזית גלוב לשוק הנדל"ן המניב בקנדה מתבצעת באמצעות אחזקה של 31.3% ממניותיה של FCR שנסחרת בבורסה בטורונטו. ההחזקה של גזית גלוב ב-FCR מוגדרת בהחזקה מהותית אך שאינה מהווה שליטה.

ביולי השנה השלימה FCR הנפקת מניות שבאמצעותה היא גייסה כ-200 מיליון דולר קנדי. גזית גלוב לא השתתפה בהנפקה ושיעור האחזקה שלה ירד ב-1.2% לרמתו הנוכחית. במרץ 2017 גזית גלוב מכרה 9 מיליון מניות של FCR ובעקבות המכירה גזית גלוב איבדה את השליטה ב-FCR והפסיקה לאחד את דוחותיה של החברה הקנדית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות