אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה אפל לא חשפה אתמול גם מחשבי מק ואייפד חדשים? צילום: Apple

למה אפל לא חשפה אתמול גם מחשבי מק ואייפד חדשים?

ענקית הטכנולוגיה כנראה השלימה כבר את פיתוח דור הטאבלטים הבא שלה, ולצידו גם מוצרים אחרים - אך מדיניות השיווק והמוצר שלה מעדיפה לפלח את האירועים ולרווח אותם, כדי שאף פיתוח לא ייפול בין הכיסאות

13.09.2018, 12:52 | שירות כלכליסט
אפל חשפה אתמול בטקס חגיגי את מכשירי האייפון החדשים, ואף פרסמה את תאריכי ההשקה של iOS 12 ו- macOS Mojave, אך בכל זאת הגרסאות החדשות של האייפד והמק לא קיבלו זמן במה. הסיבה לכך היא פשוטה ומסתכמת במילה אחת - שיווק.

קראו עוד בכלכליסט

בכל שנה מאז שהפכה אפל לחברה המייצרת מגוון מוצרים, מתלבטים המנהלים האם לערוך אירועים נפרדים או משולבים למחשבי המק, האייפודים, האייפונים, האייפדים והשעונים. עבור רוב הצופים ההחלטה מה מוצג ומה לא מלווה במסתורין, אבל באפל משתמשים בהיגיון בסיסי למדי, כך לפי אתר venturebeat.

אייפד פרו, צילום: apple אייפד פרו | צילום: apple אייפד פרו, צילום: apple

המטרה של אירוע מתוקשר של אפל היא לעורר מודעות עולמית והתרגשות לקראת השקת מוצר חדש. כל מוצר דגל שמקבל צורה חדשה או עובר שינוי פנימי משמעותי מצדיק קבלת יחס באירוע של אפל, וכל דבר קטן מזה - לדוגמה מק שזכה לשדרוג במהירות - יכול להיחשף לצד השקה גדולה יותר בו זמנית.

עם זאת, יש הגבלה על כמות החשיפות שאפל מבצעת באירוע אחד. אם מושקים יותר מדי מוצרים גדולים באותו הזמן, חלקם יפלו בין הכסאות. מסיבה זו בחברה מתייחסים בצורה שונה להשקה של מוצרים חדשים, שדרוגי מהירות והודעות על אביזרים נלווים. באירוע של אמש, נחשפו שלושה מכשירי אייפון חדשים - שני עיצובים חדשים ושדרוג חומרה אחד - וכן נחשף העיצוב מחדש המשמעותי ביותר שנערך עד כה לאפל ווטש. פורסמו גם תאריכי השחרור של 4 מערכות הפעלה חדשות. בסטנדרטים של אפל מדובר במספיק הודעות כדי להעסיק את העיתונאים והלקוחות לפחות לחודש.

יתרה מכך, מכיוון שמכשירי האייפון מייצגים קרוב לשני שלישים מההכנסות של אפל, שלא לדבר על המיליונים או המיליארדים הנוספים הנובעים ממכירת מכשירים לבישים אקססוריז ושירותים הקשורים לאייפון, המכשירים הללו זקוקים לאור זרקורים מיוחד.

הם אמנם היו יכולים בקלות להכריז על שני מכשירי אייפד חדשים או מק מיני חדש או כל הכרזה אחרת, שכן קרוב לוודאי שהמכשירים הללו כבר מוכנים למשלוח. אך מנקודת המבט של אפל, לא באמת משתלם להוריד את הפוקוס מאפל ווטש. חשיפת מכשירים נוספים עלולה לגרום לאנשים לשקול האם לשמור את הכסף ששמו בצד עבור אייפון חדש לטובת אייפד או מק חדשים. אם כך, כדאי לכם להתכונן לאירוע נוסף של אפל, שככל הנראה יתקיים זמן קצת אחרי שהאבק ישקע מעל מכשירי האייפון והאפל ווטש החדשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות