אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירוויזיון 2019 ייערך בתל אביב צילום: רויטרס

אירוויזיון 2019 ייערך בתל אביב

איגוד השידור האירופי ותאגיד השידור הישראלי הודיעו כי תל אביב גברה על ירושלים - והאירוויזיון ייערך ב-18 במאי בביתן 2 בגני התערוכה. בפעמים הקודמות שבהן ישראל אירחה את האירוויזיון, תחרות הזמר התקיימה בעיר הבירה

13.09.2018, 13:16 | רן בוקר, ynet

אירוויזיון 2019 ייערך ב-18 במאי בגני התערוכה בתל אביב, כך הכריזו היום (ה') תאגיד השידור הישראלי כאן ואיגוד השידור האירופי EBU.

קראו עוד בכלכליסט

"תל אביב נבחרה בתור העיר המארחת לתחרות האירוויזיון ה-64 ב-2019. ההחלטה התקבלה על ידי ועדת ההיגוי של האירוויזיון לאחר שתאגיד השידור הישראלי הציבורי כאן התבקש להציג לפחות שתי אופציות" נמסר. "אנחנו מצפים לקבל ערובות מראש הממשלה השבוע בנוגע לביטחון, גישה לכל מי שישתתף, חופש ביטוי והבטחה של אופיה הלא פוליטי של התחרות. אנו מחוייבים לההבטחות האלה על מנת להתקדם עם תכנון האירוע, על ערכי הגיוון והשיוויון שהוא מקדם".

המועמדות הסופיות לאירוח התחרות היו העיר הזוכה וירושלים, שהגיעו לישורת האחרונה אחרי שאילת ירדה מהפרק כיוון שלא הצליחה לעמוד בדרישות טכניות. בחודש שעבר סיירו בישראל נציגי ה-EBU, שבחנו את המקומות שהציעו הערים - בתל אביב הציעו את גני התערוכה, בירושלים הציעו את הארנה, ובאילת תכננו להקים מתחם מיוחד. לבסוף הוחלט כאמור כי התחרות, שתתקיים במאי, תיערך בביתן 2 בגני התערוכה - שלפי מרכז הירידים יכול להכיל 9,000 מקומות (בהתאם לגודל הבמה).

נטע ברזילי בכיכר רבין אחרי הזכייה, צילום: אוראל כהן נטע ברזילי בכיכר רבין אחרי הזכייה | צילום: אוראל כהן נטע ברזילי בכיכר רבין אחרי הזכייה, צילום: אוראל כהן

המיקום של תחרות הזמר החל לעורר סערה מיד לאחר זכייתה של נטע ברזילי באירוויזיון - עם קריאות לקיים אותה בעיר הבירה. "מי שלא רצה את ירושלים באירוויזיון, יקבל את האירוויזיון בירושלים", אמר אז ראש הממשלה בנימין נתניהו. אולם לאחר ביטול משחק הידידות של נבחרת ארגנטינה נגד נבחרת ישראל, שאמור היה להיערך בירושלים, פחתה ההתערבות של פוליטיקאים בנושא. נתניהו אף אמר מפורשות כי "האירוויזיון לא חייב להיות בירושלים".

אחרי הפגישה הראשונה בין נציגי התאגיד לנציגי עיריית ירושלים נחשפה הבקשה של העירייה שלא לחלל שבת בזמן החזרות ובמהלך התחרות עצמה, מה שהרחיק את תחרות השירה האירופית מבירת ישראל.

שני האירוויזיונים הקודמים שנערכו בישראל התקיימו בבנייני האומה בירושלים: הראשון ב-1979 בעקבות הזכייה של יזהר כהן עם "אבניבי" והשני ב-1999 אחרי הזכיה של דנה אינטרנשיונל עם השיר "דיווה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות