אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השר ארדן הודיע: כהונת המפכ"ל אלשיך לא תוארך צילום: אלכס קולומויסקי

השר ארדן הודיע: כהונת המפכ"ל אלשיך לא תוארך

על רקע חקירות נתניהו והעימותים הרבים עם הדרג הפוליטי, הודיע היום רשמית השר לביטחון פנים כי כהונת רב-ניצב אלשיך לא תוארך ותסתיים בדצמבר לאחר שלוש שנים. "זו קדנציה קצרה מדי", אמר בעבר אלשיך. אלו המועמדים להחליפו

13.09.2018, 14:41 | ynet
דרמה במשטרה: לאחר תקופה ארוכה של מתיחות הוכרז היום (ה') רשמית כי כהונת המפכ"ל רוני אלשיך לא תוארך. בהודעת המשרד לביטחון פנים נמסר כי השר גלעד ארדן נפגש עם רב-ניצב אלשיך והודיע לו כי שכהונתו תסתיים כמתוכנן דצמבר, "במועד שאותו קבעה הממשלה בעת מינויו למפכ"ל". אחר הצהריים ייכנס השר מסיבת עיתונאים שבה יציג את המועמדים הסופיים לתפקיד.

כבר בשבוע שעבר העריכו גורמים במשטרה ובמשרד לביטחון הפנים כי השר גלעד ארדן יודיע לאחר החגים כי כהונת רב-ניצב רוני אלשיך לא תוארך ותסתיים בתום שלוש שנים. ארדן צפוי להציע לתפקיד כמה ניצבים משורות המשטרה - ואחד מהם צפוי להחליף את אלשיך בעוד שלושה חודשים. הערכת הגורמים התבססה בעיקרה על הימנעותו של השר ארדן מלהודיע בשלב זה אם להאריך את כהונתו של אלשיך בשנה אחת, וגם בעקבות הביקורת של המפכ"ל על כך שטרם התקבלה החלטה בעניינו.

המפכ"ל רוני אלשיך, צילום: אלכס קולומויסקי המפכ"ל רוני אלשיך | צילום: אלכס קולומויסקי המפכ"ל רוני אלשיך, צילום: אלכס קולומויסקי

בשבוע שעבר נשאל אלשיך אם תפקוד המשטרה נפגע מכך שעדיין לא התקבלה החלטה אם הוא ימשיך לשנה רביעית בתפקיד. על כך השיב המפכ"ל: "זה לא בריא לארגון שלא יודעים מה קורה עוד שלושה חודשים". אלשיך אמר עוד: "אני עושה הכול כדי שתפקוד המשטרה לא ייפגע, ועושה כאילו יש לי עוד 20 שנה. לא עצרנו כלום - כולל סבבי מינויים - וזה עובד טוב מאוד. אני לא יודע אם זה משפיע על ראש אחר". במאי אמר אלשיך כי "קדנציה של שלוש שנים היא קצרה מדי".

בשבוע שעבר נחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" כי שלושת המועמדים הסופיים לתפקיד מחליפו של אלשיך צפויים להיות מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי, מפקד מחוז תל אביב ניצב דוד ביתן וניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי שעמד בעבר גם בראש מחוז תל־אביב וגם בראש מחוז ירושלים. ייתכן שלוועדה יישלח גם מועמד רביעי: ניצב מוטי כהן, מפקד מחוז דרום. כהן, שכיהן בעבר גם כמפקד מחוז מרכז, הוא אחיו של המפכ"ל לשעבר דודי כהן.

"מקרה גל הירש לא יחזור שנית", אמרו גורמים בהתייחסם לסחבת במינוי המפכ"ל בפעם הקודמת. לפני כשלוש שנים, לאחר שארדן החליט לבחור את גל הירש לתפקיד, פורסמו ידיעות על בדיקה אפשרית בנוגע לעסקיו, ואלה הובילו לחקירה שנמשכת עד היום. גם לאחר שהירש הסיר את מועמדותו, נאלצה המשטרה להתנהל ללא שוטר מספר 1 מאחר שלא היה לשר מועמד אחר.

בהודעת המשרד לביטחון פנים מהיום נמסר כי "השר ארדן הודה למפכ"ל אלשיך על שירותו רב השנים ועתיר ההישגים למען ביטחון המדינה ואזרחיה, וציין כי במהלך כהונת המפכ"ל, משטרת ישראל התעצמה ועברה שינויים ותהליכים חשובים, ששיפרו את תפקודה ואת יכולותיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות