אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רחוק מהעין: לאן נעלם מייסד גוגל, לארי פייג'? צילום: רויטרס

רחוק מהעין: לאן נעלם מייסד גוגל, לארי פייג'?

בניגוד למייסדים אחרים של ענקיות טכנולוגיה, פייג' מתרחק יותר ויותר מאור הזרקורים, ומוצא לו עיסוקים אחרים

13.09.2018, 21:00 | שירות כלכליסט
לארי פייג', אחד משני מייסדיה של גוגל, נעלם מהעין הציבורית. בעוד שהמייסדים של חברות טכנולוגיה גדולות אחרות כמו מארק צוקרברג מפייסבוק וג'ק דורסי מטוויטר רק זוכים ליותר ויותר חשיפה, נראה כי פייג' מעדיף להתרחק מהחיים הציבוריים ומבלה את רוב זמנו באי הפרטי שלו בקאריביים.

קראו עוד בכלכליסט

פייג' הקים את גוגל ביחד עם סרגיי ברין ב-1998. שניהם משמשים כיום כמנהלים בכירים בחברה האם אלפבית, ופייג' ממשיך לקיים פגישות בחברה.

לארי פייג לארי פייג' | צילום: בלומברג לארי פייג

בשנות ה-90 אובחן פייג' כחולה בשיתוק של מיתרי הקול. הוא סיפר על המחלה ב-2013 והסביר כי היא הפכה את הקול שלו לרך יותר, והדבר מקשה עליו לשאת נאומים ארוכים. הוא לא דיבר בציבור מאז 2014 אז העביר הרצאה ב-TED.

האי של לארי פייג האי של לארי פייג' | צילום: וידיקפדיה האי של לארי פייג

לאחרונה, ההיעדרות הציבורית שלו הפכה מורגשת יותר זאת בשל ההאשמות שהטיח נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בגוגל, על כך שהיא מעדיפה תוצאות בעלות נטייה פוליטית שמאלנית והיא מפרה חוקי הגבלים עסקיים. במקביל, גוגל לא שלחה נציג לשימוע שנערך בשבוע שעבר בוועדת המודיעין של הסנאט, שבו השתתפו ונתנו עדות דורסי מטוויטר וסמנכ"לית התפעול של פייסבוק, שריל סנדברג.

בכל מקרה הושאר כסא ריק עבור גוגל, זאת לאחר שגם פייג' וגם מנכ"ל גוגל סונדר פיצ'אי סירבו להופיע. "בכך שלא הופיעו, גוגל עשתה לפייסבוק טובה ענקית", הגיב רוג'ר מקנמי, אחד המשקיעים הראשונים בגוגל, "בעלי המניות צריכים לכעוס, ההיעדרות רק מבטיחה שהביקורת (עליהם) תגבר".

עם זאת, ההיעדרות של פייג' מהזירה הציבורית אין פירושה שהוא נוטש גם את עולם הטכנולוגיה. לפי בלומברג, בעוד שפייג' הפסיק להתעניין בצד העסקי של גוגל, הוא מתמקד באופן בלעדי בפרויקטים עתידיים שמעניינים אותו. כך למשל, הוא ביצע השקעות נרחבות בחברות לייצור מכוניות מעופפות כמו קיטי הוק ובלקפליי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות