אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה גרם למנכ"ל אמזון להגיע לישיבת דירקטוריון בפיג'מה?

בשולי הרשת

מה גרם למנכ"ל אמזון להגיע לישיבת דירקטוריון בפיג'מה?

ג'ף בזוס הופיע אתמול למשרד בתלבושת לא שגרתית בעליל, השתתף בדיונים בפגישות נוספים בפיג'מה ואף הצטלם ופרסם את התמונה בחשבון שלו באינסטגרם. למה עשה זאת, ומי עוד מעובדיו נהג כמותו?

13.09.2018, 19:08 | שירות כלכליסט

מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס הוא נכון לרגע זה, האדם העשיר ביותר בעולם - שיכול להרשות לעצמו לעשות הרבה דברים, לרבות דברים מוזרים; אתמול (ד') הגיע לעבודה כשהוא לבוש בפיג'מה שלו, כשהוא נכנס לפגישות וישיבות כרגיל, ביניהן ישיבה של דירקטוריון החברה.  

קראו עוד בכלכליסט

המנכ"ל אף הצטלם ופרסם את התמונה באינסטגרם. מה גרם לבזוס, אדם שקול ומיושב בדעתו, לעשות זאת?

בזוס בישיבת דירקטוריון בזוס בישיבת דירקטוריון בזוס בישיבת דירקטוריון

הסיבה ראויה ביותר: ספטמבר הוא חודש המודעות לסרטן בקרב ילדים, אותו מוביל ארגון ACCO למלחמה במחלה. לפי הארגון, סרטן הוא סיבת המוות השנייה בקרב ילדים בני 4 עד 14 בארצות הבית. במסגרת הקמפיין הנוכחי, מגיעים אנשים עם פיג'מות לעבודה (מה שזכה לכינוי PJmmin) ומצטלמים כדי להפגין את תמיכתם במלחמה בסרטן, לקדם את חודש המודעות ולעזור בגיוס תרומות. בזוס לא היה היחיד באמזון שהגיע לעבודה עם פיג'מה; רבים מרבבות עובדי החברה נהגו כמותו.

עובדי אמזון בפיג עובדי אמזון בפיג'מות עובדי אמזון בפיג

בזוס הסביר זאת בפוסט שפרסם באינסטגרם: "עובדי אמזון ברחבי העולם מראים את תמיכתם בלבישת הפיג'מות שלהם לעבודה, מה שנקרא PJammin. עוד דרך בה אנו מעוררים מודעות היא בתיבות GoGold - יכול להיות שתקבלו אחת. מעולם לא היה לי כה נוח בישיבת דירקטוריון!"

עובדי אמזון בפיג עובדי אמזון בפיג'מות עובדי אמזון בפיג

בזוס, שנכסיו מוערכים ב-150 מיליארד דולר, טרם חשף יוזמות פילנטרופיות, בניגוד לנדבנים גדולים אחרים כביל גייטס. אמזון נמצאת בתקופה האחרונה תחת ביקורות צולבות מצד ארגוני זכויות עובדים שדורשים מהחברה לשפר את תנאי המחסנאים שלה, וגורמים המקורבים לממשל טראמפ ויוצאים נגד כוחה של החברה ממניעים שונים - מרצון כן לאזן את התחרות בשוק, ועד לאיבה פוליטית כלפי בזוס, בעל עיתון הוושינגטון פוסט שמרבה לבקר את השלטון.

לצד המלחמה בסרטן, לקח בזוס חלק גם בסוגיה חברתית אחרת, במקרה זה - בצורה הרבה יותר מורגשת: מנכ"ל אמזון הודיע שיעביר שני מיליארד דולר לקרן Day One Fund שלו, שנועדה לסייע לשיקום חסרי בית, נוער חוסה, ומשפחות בשכונות מצוקה, ע"י הקמת בתי ספר ומוסדות סיוע ותמיכה עבורם. לפי דיווח של MarketWatch, הקרן תפזר את ההון בין ארגונים וקרנות אחרות שפועלות בתחום. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות