אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.1% באוגוסט; הדירות המשיכו להתייקר צילום: דוד הכהן

מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.1% באוגוסט; הדירות המשיכו להתייקר

ב-12 החודשים האחרונים עלה מדד המחירים לצרכן ב-1.2%. עוד עולה מנתוני הלמ"ס כי ביוני-יולי 2018 נרשמה עלייה של 0.3% במחירי הדירות לעומת מאי-יוני, בהמשך לעלייה של 0.8% במדד הקודם; עם זאת בחישוב שנתי המחירים ירדו ב-0.5%; כחלון: "מחירי הדיור בירידה. זו עובדה"

14.09.2018, 14:00 | עמרי מילמן ונמרוד בוסו

מדד המחירים לצרכן לחודש אוגוסט עלה ב-0.1%. כך מפרסמת היום כלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. זאת לאחר שבחודש שעבר נותר המדד ללא שינוי.

קראו עוד בכלכליסט

ב-12 החודשים האחרונים עלה המדד ב-1.2%.

הענף העיקרי בו נרשמה עליית מחירים הוא התרבות והבידור בו נרשמה התייקרות של 2.1%.

במקביל נרשמו ירידות מחירים בולטות בפירות וירקות טריים (ירידה של 2.5%) הלבשה והנעלה (1.7%) ותקשורת (1.2%).

ממדד מחירי הדירות שפרסמה היום הלמ"ס עולה כי בחודשים יוני-יולי 2018 חלה עלייה של 0.3% במחירי הדירות לעומת החודשים מאי-יוני. זאת, לאחר שהמדד החודשי הקודם הראה גם הוא על עליית מחירים בשיעור של 0.8%. בסך הכל, עלו מחירי הדירות ב-1.1% בתוך חודשיים.

התחדשות עליית מחירי הדירות באה לאחר תקופה בת חצי שנה, בין החודשים ספטמבר 2017 ומרץ 2018, אשר בה חלה ירידת מחיר מתונה של כ-2.5% במחירים. כעת מאיימת עליית המחירים המחודשת להעלים גם את ההישג הזה של שר האוצר משה כחלון.

נקודת האור הבודדת שבה יוכלו כחלון ואנשי האוצר להתנחם היא כי ברמה השנתית, חלה ירידה קלה במחירי הדירות, בשיעור של 0.5%. השנה האחרונה שבה השוואת מדד יוני-יולי לזה של השנה הקודמת העלתה תוצאה השלילית, היתה 2007. גם אז העלתה ההשוואה למחירי יוני-יולי 2006 ירידת מחירים של 0.5%.

במדד הנפרד לדירות החדשות, חלה ביוני-יולי עליית מחירים של 0.4%. 29.5% מהעסקאות בוצעו במסגרת מחיר למשתכן. 

בחלוקה למחוזות, חלה ביוני-יולי עליית מחירים של 0.5% במחוז תל אביב (הכולל אתתל אביב ורוב ערי גוש דן), עלייה של 0.4% במחירי מחוז ירושלים, עלייה של 2% במחירי מחוז הצפון ועלייה של 0.1% במחוז מרכז. ירידות נרשמו בבמחוזות חיפה (0.6%-) ודרום (0.1%-).

בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, התעלם שר האוצר משה כחלון מהנתון החודשי והתייחס לשנתי בלבד: "זו ירידת המחירים השנתית הדרמטית ביותר מאז שנת 2007. מחירי הדיור בירידה. זו עובדה".

בנייה בפתח תקווה, צילום: דוד הכהן בנייה בפתח תקווה | צילום: דוד הכהן בנייה בפתח תקווה, צילום: דוד הכהן

שוק הכרמל
שוק הכרמל צילום: שאול גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
הכל מרמה כמו שראש הממשלה מרמה כל הזמן
הנתונים הם שיקרים של הלמ"ס היא נמצאת תחת יחידה שמך של ראש הממשלה הוא נוכל גדול שקרן בין לאומי נותן לה גיבוי של מרמה וסילוף כל השנים המדד לא עולה ורק כול המוצרים עולים כי הם לא רוצים לשלם את תוספת יוקר לקצבאות זקנה לנכים לעובדים אחי חלשים זה התכנית של ראש ממשלה נבזי חזירי עם כל ממשלת זדון של הלכוד הוא חיי כמו מלך עם אשתו הגנבת איך אתם השפועים מצביעים עבור נוכל גנב שקרן שהורס לנו את המדינה אין לנו מדינה אחרת תזרקו אותו לפח של ההסטוריה של מדינת ישראל
יוסי  |  15.09.18
לכל התגובות